Сконструйований вченими пристрій має низьку собівартість. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на портал Interesting Engineering.
Цікаво Американська студентка знайшла рішення проблеми дефіциту прісної води
Як працює новий опріснювач води
Науковці розробили портативний опріснювач води, який працює на сонячних батареях.
Опріснення води відбувається простим чином: океанська вода витягується на поверхню піни за допомогою системи відведення та випаровується нагрітими сонячними плазмонними матеріалами. Опісля цього очищена водяна пара піднімається вгору і конденсується на прозорому куполі, а потім стікає з боків у герметичний збірний мішок, а сіль залишається на стінках купола.
Всупереч очікуванням, пристрій генерував 3,67 літра прісної води щодня під час випробувань у гавані Галіфакс.
Максимальне використання сонячного світла означає, що наша плазмонна сонячна установка може генерувати велику кількість води, зберігаючи просту конструкцію,
– каже Метью Маргенсон, один із розробників.
Цікавим є і те, що в цій конструкції використана гума з автомобільних шин. Річ у тім, що у багатьох опріснювачах зазвичай встановлені дорогі плазмонні матеріали й основною метою науковців було знайти дешевшу альтернативу. Серед варіантів були кавова гуща, панцирі омарів і залишки березової деревини. Однак гума з автомобільних шин виявилася найкращим варіантом.
Використання шин у виробництві опріснювачів води – це не тільки спосіб здешевити ці пристрої, але й зменшити кількість відходів у вигляді використаних шин, які не розкладаються.
Дбайливе ставлення до навколишнього середовища є одним з ключових пріоритетів для відповідального бізнесу. Тому "МакДональдз" пропонує своїм відвідувачам сортувати відходи. Це не лише зменшує екологічний слід компанії, а й сприяє формуванню культури відповідального споживання серед клієнтів.