Так прокоментував позицію Романа Безсмертного щодо зупинки участі України у переговорах в Мінську тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор на брифінгу 9 серпня.

Читайте також: Україна шукає шлях до закінчення війни на Донбасі, – США про дзвінок Зеленського Путіну

Тейлор зазначив, що "Україна, Тристороння контактна група у Мінську, Сполучені Штати Америки – всі хочуть знайти вихід з цієї війни на вигідних для України умовах". А спосіб зробити це – "продовжувати перемовини в Мінську чи у будь-яких інших місцях".

Остаточне рішення, звичайно, за паном Путіним. Саме він може зробити реальні кроки, щоб закінчити цю війну. Та наше завдання – продовжувати тиснути, щоб росіяни погодилися закінчити цю війну,
– наголосив Тейлор.

Тейлор
Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор

На які слова Безсмертного відреагував Тейлор? Роман Безсмертний (представник України в Тристоронній контактній групі на переговорах в Мінську) 9 серпня заявив, що Росія буде діяти проти України силою за будь-яких умов.

"Після подій в Павлополі перше, що слід було зробити, – це сказати: "Україна припиняє роботу у мінському процесі до моменту, поки не буде зібраний нормандський формат". Якщо на Росію не давити, вона буде діяти агресивно", – сказав Безсмертний.

6 серпня через обстріли на Донбасі поблизу Павлополя загинули 4 українських військовослужбовців. Обстріли з боку ворога та смерті на Сході тривають, попри оголошене 21 липня безстрокове перемир’я.

Безсмертний
Представник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний

Тим часом з'явилася позиція Франції щодо пропозиції Зеленського по розширенню нормандського формату