Таку заяву зробив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передає Укрінформ.

Читайте також: Експансія: Угорщина видачею паспортів дуже нагадує Росію

"Кроки, які вже було вжито Угорщиною, мають певну мету, і, наскільки я розумію, це зовсім не турбота про права українських угорців. Подібні заяви відповідають інтересам навіть не Угорщини, а певної третьої сторони, яка давно намагалася заблокувати наш рух європейським і євроатлантичним шляхом. Можна припустити, що такий підхід намагаються використати задля отримання певних дивідендів від третьої сторони, тобто від Москви, у переговорах, які цікавлять Угорщину", – зазначив він.

Крім того, як стверджує представник українського МЗС, Україна, на жаль, стикається з небажанням Угорщини співпрацювати, натомість, угорська сторона намагається використовувати методи шантажу.

"Нам починають погрожувати подальшим загостренням лише за те, що ми звертаємо увагу на порушення угорськими консулами законодавства нашої держави та їхню можливу відповідальність – не мовиться про видворення чи не видворення, а про вирішення цієї проблеми загалом. Це означає, що вони відчувають неминучість цієї відповідальності та те, що це робилося незаконно, з порушенням українського законодавства та Віденської конвенції про консульські зносини", – підкреслив дипломат.

Водночас він зауважив, що у діях Угорщини як іноземної держави, яка втручається у внутрішні справи України, є "багато нюансів", тож вони мають отримати остаточну правову кваліфікацію та відповідне рішення України.

Українська сторона не буде спокійно спостерігати за втручанням Угорщини у внутрішні справи України. Звичайно, ми будемо відстоювати свою позицію. Ми відповідним чином звернемося через наші посольства, будемо роз'яснювати через безпосередні контакти міністра, глава держави виступатиме в ООН , у мене, у моїх колег будуть контакти,
– переконує заступник міністра.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

У Службі безпеки України, зі свого боку, заявили, що загрозливі тенденції на Закарпатті спостерігають вже давно, щоправда українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за подвійне громадянство.

Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.