Воно вважається одним із найбільших і найнебезпечніших нелетючих птахів у світі. Цей момент привертає увагу не лише зоологів, а й любителів природи, оскільки південний казуар відомий своєю агресивною поведінкою і має гострі кігті, здатні завдати серйозних травм.

Дивіться також Їх залишилося всього 400: одного із найрідкісніших ссавців на Землі раптово помітили в парку

В Британії вилупилося "найсмертоносніше пташеня у світі"

У Бердленді вилупилося нове пташеня казуара, що стало важливою віхою у збереженні птахів. Воно є частиною програми Eaza Ex-situ, раніше відомої як Європейська програма збереження зникаючих видів. Примітно, що це вже 4 пташеня казуара, яке народилося в Європі цього року, і перше у Великій Британії з 2021 року. Батьки пташеняти мешкають у Birdland з 2012 року: самець походить з орнітофауни в Альфені, а самка – з Франкфурта-на-Майні.

Це були величезні зусилля всієї команди протягом багатьох років, але все це було варте того, коли ви бачите, як це дивовижне пташеня кольору мухи досліджує своє нове оточення під пильним оком дуже турботливого батька,
– каже Алістер Кін, головний тренер Birdland.

За його словами, це єдині птахи на території, у яких є своя власна оцінка ризику, оскільки вони потенційно дуже небезпечні.

Новонароджений малюк казуара
Новонароджений малюк казуара / Скриншот з відео Birdland Park and Gardens

Найближчими тижнями відвідувачі отримають рідкісну можливість побачити птаха, що швидко зростає, в його просторому вольєрі.

Що треба знати про казуарів?

Південні казуари, відомі своїми розмірами та яскравим зовнішнім виглядом, походять з тропічних лісів Австралії, Індонезії та Папуа-Нової Гвінеї. Однак ці птахи здобули репутацію потенційно небезпечних для людини. Відомий випадок стався у Флориді, де на 75-річного чоловіка, на ім'я Марвін Хейз, напав домашній казуар. Такий інцидент підкреслює серйозність, з якою необхідно ставитися до цих птахів.

Казуар, ймовірно, походить від двох папуаських слів: "kasu", що означає "рогатий", і "wari", що означає "голова", натякаючи на його унікальні фізичні особливості. Хоча ці птахи нелітаючі, вони можуть розвивати швидкість до 50 кілометрів на годину і виростати до 1,8 метра заввишки.

До слова, самець казуара відповідає за висиджування яєць і вигодовування пташенят – рідкісний випадок у тваринному світі. Самець присвячує до двох місяців сидінню на гнізді. Після того, як коричнево-червоні смугасті пташенята вилупляться, він веде їх до місць годівлі, забезпечує захист і навчає необхідних навичок виживання. Прикметно, що молодняк залишаються з батьками до 16 місяців.

Південний казуар
Південний казуар / Фото Вікіпедія

Водночас існують загрози і для них самих. Серед них – вирубка лісів та зростання людської активності, які негативно впливають на їхнє середовище проживання. Останні оцінки свідчать про покращення природоохоронного статусу цих грізних птахів, проте експерти застерігають, що значні ризики продовжують загрожувати їхньому виживанню.