Рік для українців почався на Майдані. Люди стояли безпосередньо в центрі Києва або ж спостерігали за цими подіями. Не дивно, що перші популярні хештеги України стосувалися власної революції. Фотографії, заяви, заплановані події - про все це не повідомляли в соцмережах, не поставивши хештег Євромайдан, діджиталМайдан, Україна, Київ тощо. Активісти влаштовували твіттер-шторми, щоб світ не забував про протистояння на Майдані.

Кульмінацією ж став твіт "Я вмираю". 20 лютого його запостила медик-волонтер майдану Олеся Жуковська. Снайпер поранив дівчину в шию - і вона вижила лише завдяки диву. Твіт з'явився за 3 дні до перемоги Євромайдану.

#КримНаш та #Няшмяш

Щоправда, перемогу Майдану українцям не змогла пробачити Росія. За це в березні сусід не по-сусідськи анексував Крим - а інтернетом поширився хештег КримНаш. При чому його використовували як українці, що не могли змиритися з тимчасовою окупацією, так і росіяни, які вірять, що анексія - це назавжди. Завдяки Криму з'явився і хештег #няшмяш. Самопроголошений прокурор Криму Наталія Поклонська вжила таке слово, маючи на увазі безпорядки і заворушення.

#МоскваНаш

До слова, на КримНаш українці пізніше відповіли хештегом МоскваНаш. Це сталося в день, коли руфер Мустанг розфарбував зірку сталінської багатоповерхівки в центрі Москви в синьо-жовті кольори. Фото дуже швидко розтиражували в мережах.

#ВізиткаЯроша

Українці ще не встигли оговтатися від ситуації з Кримом, як російські найманці почали дестабілізувати Схід, стартувала АТО. І в цей же час дуже популярним став мем "Візитка Яроша". Російські ЗМІ переконували, що на місці перестрілки у Слов'янську було знайдено візитку лідера "Правого сектора". Цього було достатньо, щоб українці створили сотні смішних картинок, де візитку знаходили на місці світових катастроф.

#Двараба і #Розіпнутий_Хлопчик

Російське телебачення допомогло створити українцям ще дві інтернет-теми: розіпнутий хлопчик і двоє рабів. Над хлопчиком, згідно з російською пропагандою, познущались українські військові. Двох рабів обіцяли солдатам Нацгвардії, які особливо активно братимуть участь в АТО. Якщо на вигадку про розіпнутого хлопчика українці гірко усміхалися, то новина про двох рабів спричинила мало не національні змагання на найдотепніший жарт.

#Снєгірі

Ну а завершує картину хештег #Снєгірі. Якщо вірити російським ЗМІ, то українці їх винищують за те, що пташки мають пір'я кольору російського прапора.

У вересні Україну охопив бум під назвою Ice Bucket Challenge. Люди обливали себе водою - та жертвували гроші на благодійні цілі. До нас всесвітній флеш-моб докотився через місяць після початку. В інших країнах гроші жертвували здебільшого у благодійний фонд, що вивчає особливий тип склерозу. В Україні ж збирали гроші на АТО та на лікування дітей. Акція стала популярною навіть серед українських політиків. По відру холодної води на себе вилили дружина і діти президента, мер Львова Андрій Садовий разом із синами, тодішній міністр охорони здоров'я Олег Мусій.

#PoroshenkoPohovoryZNarodom

Через Президента Порошенка цього року виник хештег #PoroshenkoPohovoryZNarodom. У вересні Рада напрочуд швидко та злагоджено проголосувала за закони про спеціальний статус Донбасу. Громадянам документ здався підозрілим. Тож на лідера українців посипався шквал вимог дати пояснення. До слова, президент пояснення таки дав - на прес-конференції.

#RussiaInvadedUkraine з

Серед тривожних хештегів року треба згадати #RussiaInvadedUkraine (Росія завоювала Україну). Користувачі Твіттера вивели цей хештег у світові тренди після того, як з'явилося повідомлення, що колона російської техніки та солдатів наближається до Маріуполя й Новоазовська. Паніка виявилася передчасною, офіційного вторгнення не відбулося. Однак українці знову нагадали світові про конфлікт на території своєї держави.

#BringBackOurGirl, який стосується Надії Савченко

Ще один сумний хештег 2014 - #BringBackOurGirl (поверніть нашу дівчину), і стосується він Надії Савченко. Хештег є перифразою світової теми "Поверніть наших дівчат", яка виникла, коли мусульманські бойовики викрали сотні школярок у Нігерії. Це сталося у квітні. Через кілька місяців вже Україна просила повернути одну-єдину дівчину, яка стала російською бранкою.