Жорстока бійка у Донецьку
28-ого квітня сепаратисти напали на мирну ходу за "Єдність України" у Донецьку. Терористи жорстоко били людей з української символікою, міліція не втручалася.
Не працюють ні закони, ніякі правила. Регіон контролюється кількома десятками професійно навчених військовиків. Частина з яких походить з Росії. І очевидно верхівка їхня керується з-за кордону. Ці люди задають тон. Вони формують порядок денний. Вони кажуть, що робити. Місцеві люди, які називають себе лідерами "народного ополчення" або "народними мерами", вони лише виконують, що їм говорять,
- розповідає очевидець подій, громадський діяч Володимир Кухар.
Замах на Кернеса
Тим часом, у Харкові невідомі стріляли у мера Геннадія Кернеса. Життя голови міста досі під загрозою - куля зачепила печінку, легені та хребет.
Замах став помстою за протидію сепаратистам, - впевнений військовий експерт Олександр Палій.
Він неодноразово заявляв після революції, що ніякого референдуму не допустить, що в Харкові 80 % українців, що ніяких референдумів там про відокремлення, про федералізацію не може бути. І ці меседжі були досить чіткі. Більше того, він сам виштовхував фактично з приміщення міськради російських бойовиків,
- каже політолог, історик, військовий експерт Олександр Палій.
У полоні екстремістів
У полоні екстремістів на Донеччині залишаються знімальні групи телеканалів, журналісти друкованих видань, театральний режисер та громадські активісти. Семеро представників місії ОБСЄ, яких 25-ого квітня на в'їзді до Слов'янська викрали терористи, понад тиждень не могли визволити.
Спостерігачів ОБСЄ та співробітників СБУ, котрі їх супроводжували, звільнив за дивних обставин представник президента Росії Володимир Лукін, який перебуває на Донеччині.
Поки сепаратисти захоплювали облдержадміністрацію та будівлю обласної СБУ у Луганську, українська сторона в ході антитерористичної операції розблокувала декілька блокпостів навколо Слов'янська.
Захоплення державної телерадіокомпанії
У Донецьку екстремісти захопили будівлю обласної державної телерадіокомпанії та включили ретрансляцію каналу "Росія -24".
1 травня сотні озброєних молодиків напали на донецьке обласне управління прокуратури. За даними Генпрокуратури, в результаті постраждали 23 правоохоронці.
Втім, є свідчення, що міліціонери здали терористам та їхнім прибічникам шоломи, щити та зброю. Покірність міліції фіксують чи не в кожному регіоні, де діють сепаратисти.
Міліціонери стежили за цим процесом. Вони не хочуть зупиняти злочини, які відбувається на їхніх очах. Вони бачать, що поруч по місту ходять озброєні люди і не беруть у цьому ніякої участі - затримання, складання протоколів", -
каже громадський діяч (Луганськ) Ігор Запрудській.
Протидіяти сепаратистам почали люди в чорному: в ніч на перше травня вони напали на блокпост у Красноармійську та роззброїли екстремістів.
Бойовики збили два вертольоти
2 травня поблизу Слов'янська невідомі збили два вертольоти Мі-24 Збройних Сил України. Військовослужбовці здійснювали повітряне патрулювання, двоє з них загинули, декілька - отримали поранення.
Збройні Сили України з сумом сповіщають про загибель двох наших бойових побратимів. Це люди, які виконали все для того, щоб наша держава була цілісною і недоторканною, - сказав в.о. Міністра оборони України Михайло Коваль.
Трагедія в Одесі
2 травня бійня розпочалась і на півдні країни. В Одесі у ході зіткнень футбольних фанатів, учасників мітингу "За Єдину Україну" та проросійських активістів загинуло понад 40 осіб.
За свідченнями очевидців, міліція не тільки не втручалась у конфлікт, але й сприяла терористам. За даними СБУ фінансували заворушення колишні чиновники Арбузов та Клименко.
В ніч на третє травня стріляли у Краматорську.
У столиці ситуацію з можливою появою сепаратистів пильнують місцеві мешканці.
У зв'язку із загибеллю людей на Сході та Півдні України виконуючий обов'язки президента Турчинов оголосив дводенну жалобу. Антитерористична операція по звільненню міст Сходу від бойовиків триває.