Так відреагували на те, що депутати із 7 спроб так і не визнали вояків ОУН-УПА борцями за незалежність України.

До того, як налякані активістами депутати повтікали з парламенту, ухвалили декілька важливих законів. Остаточно підтримали антикорупційний пакет документів: один законопроект від Президента та декілька від уряду.

Петро Порошенко наполегливо рекомендував підтримати створення Антикорупційного бюро. У результаті - 278 "так" від народних обранців. На орган покладають слідчі функції. Бюро пильнуватиме депутатів, урядовців, голову Нацбанку, суддів, слідчих Генпрокуратури разом із її очільником та інших високопосадовців. Головного контролера визначає Президент, погодивши його із Радою. Парламент може легко зняти голову, що посилює залежність керманича бюро від нардепів.

Я не матиму жодного сумніву, що призначення керівника бюро відбудеться вперше в Україні за абсолютно прозорою процедурою, яка буде узгоджена з громадськими організаціями і ця людина буде відповідати всім критеріям, які сьогодні вимагає час, - заявив Президент України Петро Порошенко.

Антикорупційне бюро має шанси стати корупційною структурою

Поправки до голосування додали велику ложку дьогтю у антикорупційну бочку. Антикорупційне бюро має усі шанси стати черговою корупційною структурою. Високі зарплати, які мали рятувати працівників від спокуси хабара, скасували. Відтак контролери отримуватимуть не десятки тисяч гривень, а скромну зарплатню держслужбовців. Обов'язкова перевірка на детекторі брехні зникла.

Урядові закони експерти оцінюють схвально. Однак, додають, державні винахідники можуть проявити хитрість, залишивши норми документу лише на папері. Серед важливих запроваджень - декларування майна чиновників та їхніх родичів. Кожен зможе переглянути декларації можновладців в інтернеті. Також в Україні створять базу усієї нерухомості та її господарів. А компанії зобов'язали вказувати справжніх власників бізнесу.

Депутати в цілому підтримали реформу прокуратури

Депутати, більшість з яких спробує переобратись, активно голосували і за інші законопроекти. Зокрема, у другому читанні підтримали закон про прокуратуру. Реформу прокуратури, до слова, ЄС вимагав давно, ще під час підготовки до Угоди про асоціацію. Орган втрачає право втручатися у цивільне життя, впливати на громадян та бізнес. Генпрокурор задоволений законом, адже врахували необхідні правки.

Не вдалося скоротити недоцільно великий склад прокуратур, - експерт

Важливі дієві пункти у законі зберегли, хоч спроб щось змінити у документі було чимало, - пояснюють експерти. Проте не вдалося скоротити склад прокуратур. А профільних спеціалістів в Україні набагато більше, ніж потрібно.

Закон про прокуратуру сам по собі не передбачає переатестацій персоналу прокуратури, як генеральної, так і місцевої. Він не передбачає автоматичних звільнень з лав прокуратури, - наголосив експерт з права Борис Малишев.

Проте фінальну крапку Раді 7 скликання поставити не вдалось. На позачергове засідання нардепи зберуться наступного тижня. Будуть поспіхом заповнювати прогалини у виборчому законодавстві.