У зонах рекреації на пляжах Одеси та області на санітарно-мікробіологічні показники було досліджено 93 проби морської води, повідомляє Одеський лабораторний центр МОЗ з посиланням на результати досліджень.
До теми Одеські пляжі та клуби переповнені людьми: чи дотримуються там обмежень – фото, відео
Які пляжі Одеси не відповідають нормам
На пляжах Одеси та на області в Овідіопольському, Лиманському, Білгород-Дністровському, Кілійському, Татарбунарському районах 13 проб на санітарно-мікробіологічні показники не відповідали нормативним вимогам:
- 13 станція Великого Фонтану;
- 16 станція Великого Фонтану;
- 10 станція Великого Фонтану;
- "Аркадія",
- "Дельфін".
Водночас на санітарно-хімічні показники було досліджено 9 проб. Лабораторний центр повідомляє: усі проби відповідали гігієнічним вимогам.
Як оцінюють якість води?
Гігієнічну оцінку безпечності та якості питної води проводять за показниками епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні), санітарно-хімічними (органолептичні, фізикохімічні, санітарно-токсикологічні) та радіаційними показникам.Мікробіологічні – це показники епідемічної безпеки питної води, перевищення яких може призвести до виникнення інфекційних хвороб у людини.
Що було раніше?
- З 22 червня в Одесі посилили контроль за дотриманням карантинних правил. Призвело до цього масові відвідування пляжів без дотримання протиепідемічних норм.
- Місцева влада обіцяла створити в області спеціальні рейдові групи. Вони повинні контролювати дотримання карантинних норм на пляжах та базах відпочинку.
- 24 червня Одеський лабораторний центр МОЗ заявив, що морська вода біля узбережжя Одеси та Затоки не відповідала санітарно-мікробіологічним показникам. Тоді було досліджено 93 проби.
- На одеському курорті Фонтанка 26 червня спостерегли брудну, зелену воду. Як пояснили екоактивісти, це було явище цвітіння моря.