Нова редакція більш прогресивна. Про це заявив глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи прийнятий парламентом закону, який дозволяє призначати генпрокурором особу без вищої юридичної освіти.

Закон в цілому стосується інших важливих речей. Він зламає кругову поруку в прокуратурі. Він зупиняє дію прокурорського самоврядування. Це була груба помилка, допущена в минулому році, коли корумпована прокуратура сама собою і управляла. Закон допускає можливість чисток в прокуратурі і є продовженням реформи прокуратури, – вважає експерт.

На його думку, завдання нинішнього генпрокурора обмежені в часі і за повноваженнями.

Головне – перетворити прокуратуру з карального органу і монстра в звичайний функціональний елемент судової системи. Як в європейських країнах. Це завдання може виконати і політичний призначенець,
– вважає політолог.

У той же час, відзначає Фесенко, можна сперечатися щодо кандидатури Юрія Луценка на посаді генпрокурора. Бажано було б, щоб цей пост зайняв нейтральний юрист. Але, за його словами, є таке поняття – "професійний ідіотизм". Адвокати та інші юристи працюють в одній зв'язці. Функція адвокатів – правильно занести гроші, а не демонстрація в суді своїх ораторських талантів і знання законів.

Зрозуміло, що Петро Порошенко буде призначати того, хто йому буде лояльний. Хто б не був на посаді президента, діяв так само. Ніхто з провідних політиків не вірить в незалежного прокурора. Важливо змінити прокуратуру, а не шукати варіант незалежного генпрокурора. Треба бути реалістом, – зазначив Фесенко.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України” (реєст. №4645), що дозволяє призначати Генеральним прокурором особу без вищої юридичної освіти.