Зубані, Романівка, Турбаї та чимало інших полтавських сіл в диму від пожеж. Сморід та їдкий дим з торфовищ став справжнім ворогом селян. Інколи так затягує, що й у рідному селі можна й заблукати.

Задуха, кашель, астма, загострення алергічних захворювань та дихальних шляхів — під час торф’яних пожеж звернень до лікарів більшає в рази. Особливо страждають діти та пенсіонери.

Причина біди селян — велика кількість торфу та необережне поводження із вогнем.

У нас тут залежі торфу. Коли висушили в 1950-их роках болото, його побільшало. Якщо літо надто спекотне,торф загоряється. Часто — через провину самих селян. Дим дуже їдкий,
— розповів заступник голови Зубанівської сільської рад Сергій Костенко.

Рятувальники вже по кілька місяців живуть на болотах. Щоб не гаяти часу облаштували польові містечка.

Тління відбувається всередині ґрунту. Щоб його загасити, потрібно чимало води. Рятувальники змушені качати її з найближчих водойм. Інколи — за п’ять кілометрів від місця пожежі.

З липня на Полтавщині не було дощів. Також має місце людський фактор: необережне поводження з вогнем. Люди самі підпалюють, а це призводить до подібних наслідків,
— відрапортував перший заступник начальника ДСНС України в Полтавській області Олег Горбенко.

До гасіння залучають і важку техніку. Допомагають рятувальники із сусідньої Харківської області. Сподіваються на дощ і обіцяють за два-три тижні таки здолати пожежі.

Автор — Ольга Залуцька.

Дивіться також: В Азовському морі сталося виверження вулкана