Стан здоров'я врятованих задовільний. Жінка-кок постраждала найбільше, в неї, окрім переохолодження, зламана нога. Усі врятовані люди доставлені в Керченську міську лікарню для подальшого детального медогляду.
“ Шторм. Переламало пароплав і він пішов на дно, проти стихії немає нічого. Плоти ми встигли скинути, а стрибали вже хто як міг, хвилею накрило”, - згадує врятована Олена Досенко.
“Ми в машині працювали, я вискочив на палубу, палуба стиснулася гармошкою, як пральна дошка”, - розповів врятований Микола Атамчук.
Врятовані розповідають - під час шторму судно буквально розкололось на дві частини, на щастя, члени екіпажу встигли одягти гідрокостюми, адже довелося більше 6 годин провести у відкритому морі. В МНС твердять, пошуки зниклих моряків на березі триватимуть й далі, пошуки на воді до ранку призупинені. Загалом в рятувальній операції задіяні 9 суден, гелікоптер та майже 140 осіб.
“Пошуки по береговій лінії від мису Чауда до мису Такіль будуть продовжені пішими групами патрулювання”, - каже в.о. заступника начальника МНС України в АРК Андрій Ткаченко.
“Оформлятись вони будуть у встановленому порядку, тут зараз є прикордонні наряди, які спроможні належним способом організувати оформлення цих осіб. Зрозуміло, що в такий важкий для них стан ніхто не буде виясняти, потім вже в процесі, коли будуть оформлені належні документи, вони будуть передані РФ”, - сказав заступник начальника відділу прикордонної служби (Керч) Ростислав Байталюк.
За попередніми даними, судно, що перевозило більше 3-х тон металобрухту з Одеси до грузинського порту Поті, затонуло під час шторму. На момент аварії температура води у морі становила 14 градусів при хвилях у 3,5-4 бали. Нагадаємо, на судні “Василій”, яке йшло під прапором Монголії, знаходилися 13 членів екіпажа, 10 громадян Росії і 3 громадян України.