"Генпрокурор" "ЛНР" дав вказівку порушити кримінальну справу за статтями "зазіхання на життя державного діяча" і "замах на життя двох і більше осіб, скоєне у небезпечний способів групою осіб за попередньою змовою". За словами керівника центру по зв'язках з громадськістю "МДБ ЛНР" Євгенії Любенко, зараз тривають оперативно-розшукові заходи, а також експертно-криміналістичні дослідження.
Паралельно зі створенням "міжвідомчої слідчої комісії" силових структур "ЛНР", 6 серпня російські куратори створюють власну "слідчу комісію". За повідомленнями місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права справа", співробітники російської "слідчої комісії" розквартировані в готелі "Дружба" обласного центру.
Подальший розвиток подій показав, що співробітники ФСБ мають намір використати факт замаху на Плотницького у своїх цілях. За задумом співробітників російських спецслужб, глава "республіки" внаслідок отриманих під час теракту поранень оголошується недієздатним. Вся повнота влади в "ЛНР" передається "міністру" МДБ Леоніду Пасічнику.
8 серпня ФСБ починає реалізацію свого сценарію. В російських ЗМІ з'являються повідомлення про погіршення стану здоров'я Плотницького. Примітно, що напередодні, 7 серпня, бойовики і російські ЗМІ запевняли, що Плотницький виписаний з обласної лікарні і в найближчі дні, "швидше за все, навіть у понеділок" зможе повернутися до роботи.
Проаналізувавши повідомлення місцевих джерел, наближених до силових структур "ЛНР", аналітвідділ "Правої справи" приймає рішення про оприлюднення інформації про характер роботи та функції "слідчої комісії", і просунення цієї інформації у найближче оточення Плотницького.
8 серпня об 11:00 "Права справа" оприлюднює повідомлення, в якому йдеться про те, що представники ФСБ наполягають на збереженні існуючого стану речей, коли Плотницький і Пасічник залишаються на своїх місцях, а в подальшому — передачі всіх владних повноважень Пасічнику.
Після оприлюднення цієї інформації з'являється повідомлення так званого "міністра охорони здоров'я" "ЛНР" Лариси Айрапетян — коханки Плотницького, про те, що він живий і здоровий.
"Дійсно, було кілька ушкоджень, які не загрожують життю і здоров'ю. Проте вся необхідна допомога була своєчасно надана в повному обсязі", — розповіла Айрапетян.
За словами "міністра", навколо стану здоров'я Плотницького в ЗМІ з'явилася велика кількість інсинуацій.
"Все це чутки. Вказувати конкретні пошкодження я не буду з міркувань лікарської етики — це питання особистого життя", — сказала вона.
Ця заява Айрапетян заперечує і спростовує повідомлення російських ЗМІ про погіршення стану Плотницького. А незабаром після оприлюднення заяви "міністра" про задовільний стан здоров'я "глави республіки", з'являється аудіозапис самого Плотницького, в якому він повідомляє, що у нього все гаразд і він наразі на перев'язці.
Роблячи цю заяву, Плотницький фактично рятує собі життя, бо чудово розуміє, що тимчасова недієздатність, яку у найближчі години мають оголосити російські куратори, може означати для нього не лише політичну, а й фізичну смерть.
З цього моменту російські ЗМІ беруть перерву в інформуванні про стан здоров'я "глави" "ЛНР. Втім, ввечері того ж дня з'являється заява одного з провідників кремлівської політики на Донбасі — Сергія Лаврова. Глава МЗС РФ заявив, що Москва стурбована тим, що наразі відбувається на Донбасі, в тому числі і замахом на Плотницького.
Примітно, що з 6 серпня, моменту замаху, і до вечора 8 серпня, офіційну Москву не турбував стан здоров'я Плотницького. Лише після оприлюднення інформації "Правої справи", заяв Айрапетян і самого Плотницького про задовільний стан глави "республіки", поява яких була реакцією на повідомлення "Правої справи" про роботу у Луганську "слідчої комісії" з числа працівників спецслужб, офіційним структурам РФ стає зрозуміло, що гра ФСБ з дестабілізації обстановки на тимчасово окупованих теренах Луганської області провалена.
У разі фізичної ліквідації Плотницького працівниками ФСБ (офіційною версією бойовиків була б смерть "глави республіки" від поранень несумісних з життям), Росія звинуватила б Україну у відході від мінських зобов'язань і порушенні домовленостей між спецслужбами самопроголошених "республік" і України щодо ненападу на перших осіб держав.
Оприлюдненням інформації про істинні цілі російських спецслужб на Луганщині ГІ "Права справа" стала на заваді планам ФСБ РФ із дестабілізації ситуації на Луганщині.