Почалося все напередодні. Парламент Інгушетії ратифікував угоду про нові кордони з Чечнею.

Читайте також: Протести в Інгушетії: поліція відкрила вогонь

Особливе обурення викликало те, що керівництво двох країн домовилось попри те, що рішення Конституційного суду було однозначним: по цьому питанню має бути референдум. І коли президент Інгушетії вийшов на площу, аби зробити офіційну заяву – в нього почали кидати пластикові пляшки. У відповідь охоронці глави республіки почали стріляти у повітря. Його та інших чиновників одразу ж евакуювали з площі.

протести інгушетія

Попри агресію з боку влади, дощ і холод, мітингувальники вирішили залишитися на площі. З півтисячі людей там навіть ночували: розбили намети і грілися біля вогнища. Так розпочалось сьоглодні, 4 жовтня, на центральній площі міста Магас – столиці Інгушетії.

протести інгушетія
Ранковий намаз мітингувальників

Тисячі мітингувальників одночасно провели там ранкову молитву – намаз. Наразі все відбувається мирно. Не те, що напередодні. Мітингарі кажуть, що не розійдуться, поки влада не виконає їхні вимоги. А це – відставка глави регіону Юнуса-Бека Євкурова.

протести інгушетія
Юнус-Бек Євкуров

Чому відбуваються протести в Ігушетії? Глави Чечні та Інгушетії підписали угоду про кордон між республіками 26 вересня. Домовилися, що під контроль Грозного перейшла частина Надтеречного району, а Магас отримав територію на кордоні з Малгобецьким районом. Це категорично не влаштовує людей.