Мінськ, не зважаючи на "братність" Росії та Білорусі, є одним із найскладніших партнерів Москви на пострадянському просторі, пише Павло Локшин для Die Welt.

Читайте також: Перетинаючи кордон з Білоруссю, кожен грає в російську рулетку, – експерт

У питаннях зовнішньої політики Білорусь вже давно не є абсолютно лояльною до Росії. Так, Мінськ досі не визнав Крим російською територією, нагадує автор статті.

Агресія Москви в Україні змушує Лукашенка нервувати. Якщо Москва повернула собі нібито російський Крим і вторглася у східну Україну, то чому одного разу це не може статися і з Білоруссю?
– розмірковує журналіст.

Серед інших конфліктних питань між двома країнами видання згадує введення прикордонного режиму на кордоні між Білоруссю і Росією. Цей крок Москви можна розглядати як відповідь на скасування Мінськом віз для громадян ЄС при короткострокових візитах, йдеться у публікації.

До того ж, у минулому році Білорусь відмовилася виплачувати "Газпрому" борг у 700 млн доларів і вимагала зниження цін на газ. У відповідь на це Москва скоротила поставки нафти до погашення боргу, зауважує німецьке видання.

Лукашенко намагається відмежувати Білорусь від Росії і в ідеологічному плані, мається на увазі посилення ролі білоруської мови, критичний підхід до спадщини Радянського Союзу і імперії Романових.

Читайте також: Подальше спілкування з Білоруссю для України – це і є ганьба

Однак ця стратегія президента Білорусі не супроводжується демократизацією, зазначає Локшин. Лукашенко залишається автократом, "чиє панування залежить від Росії, так само, як і білоруська економіка, майже чверть ВВП якої в останні роки становили російські субсидії".

Проєвропейської політики з Лукашенком не вийде. Не тільки тому, що у випадку повороту до Заходу йому доведеться побоюватися жорсткої реакції Москви, але і тому, що структурні реформи і справжня демократизація поставлять під питання його власну владу,
– констатує журналіст.

Нагадаємо, нещодавно Булорусь не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує порушення прав людини в Криму і називає Росію "окупаційною силою".