Яценюк презентував ВРУ програму діяльності Кабміну

Відмова від позаблокового статусу, боротьба з корупцією, електронний уряд, антикорупційна політика та моніторинг життя державних службовців — уряд презентував програму діяльності на наступні два роки. Документ із 14-ти сторінок прем`єр описував більше години.

Говорив і про втрату 20 % української економіки через війну на Донбасі. Намагався вразити глобальністю проектів, таких як "Стіна", та здобути прихильність народних обранців "проекцією європейських стандартів на українські реалії".

Ми будуємо самостійну систему безпеки, чи кудись приєднуємось? Ця дискусія привела до того, що невизначеність дала Росії визначитись. Вона захопила Крим і зайшла на територію Донбасу. Саме тому, це є ціна за прийнятий колишнім парламентом, президентом "позаблоковий статус". Наша політична позиція – скасувати,
— каже Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Програму уряду критикували майже всі фракції

Та ще до початку засідання коаліціанти кажуть, що проект Яценюка — це купа паперу. На засіданні фракції "Блоку Петра Порошенка" програму, яку отримали за добу до голосування, розкритикували вщент. У фракції не розуміють: чому за два дні Яценюк змінив глибокий документ на "брошуру" із загальними фразами.

Винесена в парламент програма дій уряду не просто розчарувала. Це щось середнє між студентською халтурою і журналом "Мурзілка". Єдине, за що можна голосувати в цьому 13-тисторінковому шедеврі, то це за малюнки. Гарна робота, викликає оптимізм,
— написав на своїй сторінці у Facebook голова фракції "Блоку Порошенка" Юрій Луценко.

"Самопоміч" не влаштовують малі кошти на армію

Фракція "Самопоміч" не розуміє, як в країні, де йде війна, кошти на армію можна виділяти тільки з бюджету, та й то в мінімальному обсязі — п`яти-відсокового ВВП.

Це реалістичні цифри, комусь би і 105 % хотілося, але нема,
— сказав Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Потрібно шукати не бюджетні джерела фінансування армії. Поганий той господар, що розраховує тільки на бюджет", — вважає голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк..

"Батьківщина" переймалась енергетичними та екологічними проблемами

"Батьківщина " не розуміє: як покриватимемо борги "Нафтогазу", чи вистачить газу зігріти людей цієї зими і навіть екологічними проблемами почала перейматися.

Ми не голосуватимемо, не вирішені екологічні проблеми. Вчора вже дещо додали з тексту угоди, але цього недостатньо,
— зазначив голова фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

У той день не критикував прем'єра хіба що лінивий. І тільки колеги по фракції підтримували.

"Програма — рамковий документ, який окреслює основні напрямки діяльності Кабміну, саме міністерства мають надати деталізацію програми Кабміну і що важливо — коаліційної угоди", — каже голова фракції "Народний фронт" Олександр Турчинов.

Нам треба до Європи і бюджет "не резиновий" — все правильно,
— додав народний депутат України від "Народного фронту" Михайло Гаврилюк.

Гройсман дав час фракціям ще раз подумати

Спікер дає можливість висловитися усім фракціям і перед вирішальним словом Яценюка традиційно оголошує перерву. З продовженням засідання депутати таки змінюють гнів на милість — 369 голосів підтримують програму Кабміну.

Причину швидкої зміни настроїв пояснив Луценко. Мовляв, урядовий і парламентський проекти поєднали, до того ж зайвий раз прем’єру нагадали: в Україні — парламентсько-президентська республіка.

Ми всі в одному човні — і парламентська більшість, і уряд Яценюка, тому ми будемо виконувати коаліційну угоду, будуватимемо нову країну, в цьому знайшли компроміс,
— наголосив голова фракції БПП Юрій Луценко.

В урядовому проекті — урізання пільг та скорочення витрат

Та заради "світлого майбутнього держави" затягнути паски знову доведеться пересічним українцям. У проекті — безпрецедентне скорочення витрат держбюджету на "соціалку", освіту та медицину.