Конфлікт між президентом Борисом Єльциним та Верховною Радою Російської федерації ледь не переріс у повномасштабну громадянську війну.
Період 1992-1993 років характеризується масштабною політичною кризою в Росії. Через недосконалу конституцію в країні фактично панувало двовладдя. І президент, і Рада народних депутатів з Верховною радою Російської федерації мали однакові повноваження, що постійно призводило до конфліктів.
Протистояння поглиблювалося і тим, що команда Єльцина хотіла негайно розпочати програму економічних та соціальних реформ, які передбачали елементи шокової терапії.
Цьому противився віце-президент Олександр Руцкой, глава Верховної ради федерації Руслан Хазбулатов та велика частина народних депутатів, які хотіли зберегти той державний устрій, який існував у Радянському Союзі. Найцікавіше, що Єльцин, Руцкой та Хазбулатов були союзниками під час подій серпня 1991 року, коли владу в країні намагався захопити ДКНС.
Протистояння стало відкритим наприкінці вересня 1993 року, коли Борис Єльцин видав наказ номер 1400 «Про розпуск з"їзду народних депутатів та Верховної Ради Російської Федерації».
Противники Єльцина забарикадувалися у Білому домі, де тоді знаходилася Верховна рада Російської федерації, і оголосили, що новим президентом країни став віце-президент Олександр Руцкой.
Фактично, в країні відбувся державний переворот.
Сторони почали готуватися до відкритого збройного протистояння. До Силовики оточили Білий Дім та намагалися нікого туди не впускати та не випускати.
Кульмінацією протистояння стали події 3 та 4 жовтня 1993 року. В неділю вранці кількатисячний натовп прихильників путчистів прорвав міліцейське оточення навколо білого дому. В сутичках, що відбулися, загинули кілька людей. Повсталі захопили бронетехніку та військові вантажівки, а також велику кількість зброї.
Натовп пішов захоплювати телецентр Останкіно. Мітингувальники вимагали надати їм можливість вийти в прямий ефір та озвучити свої вимоги. В самому телецентрі забарикадувалися бійці загону спецпризначення МВС «Витязь». Після того, як демонстранти протаранили вантажівкою вхід до телецентру та почали стріляти з гранатомету, Витязі відкрили вогонь на ураження. Менш ніж за хвилину загинули десятки людей, сотні отримали поранення.
Величезна кількість загиблих – мирні неозброєні мітингувальники.
Після бійні натовп став відступати до Білого дому. Єльцин після екстреної наради віддав наказ розстріляти повстанців з танків.
Вранці 4 жовтня танки Таманської дивізії відкрили вогонь по захопленому путчистами Білому дому. Після кількох попадань фугасними снарядами будівля почала палати.
Загалом жертвами конфлікту стали більше півтори сотні людей, кілька сотень отримали поранення. Організаторів путчу затримали, проте, як це не парадоксально, не стали навіть судити. Протримавши їх кілька місяців за гратами, усіх відпустили.