Адже саме завдяки його наполегливій праці постала сучасна Польща – повноправний член Євросоюзу та квітуча європейська держава.

Валенса — класичний приклад народного вождя. Народжений у родині столяра та домогосподарки, Валенса досконало знав, чого хоче польський народ — ті люди, які здобували собі шмат хліба важкою фізичною працею. У 1967-му році, після служби в армії, Лех Валенса влаштувався електриком на судноверф у Гданську. Саме це підприємство і стало кузнею кадрів та основою могутньої профспілки, яка призвела до падіння комуністичного уряду Польщі.

Поляк Валенса ненавидів комуністів. Ненавидів за те, що вони забрали в Польщі незалежність та змусили поляків впрягтися в ярмо Москви. Ненавидів за те, що комуністи зруйнували традиційну соціальну систему Польщі, принісши натомість вседозволеність більшовицького безкласового суспільства. Ненавидів за те, що поляків позбавили права вільно висловлювати свої думки.

Збройний шлях боротьби Валенса відкинув одразу. Адже головним пріоритетом для революціонера було людське життя. Валенса вірив, що силою слова та рішучими діями можна досягти більшого, ніж кулями, кров’ю та громадянською війною. Тому поляк створив "Солідарність" — єдину профспілку, яка була непідконтрольна державі. З кожним роком до неї входило дедалі більше робітників, які усвідомлювали, що в єдності — сила, і лише разом вони зможуть добитися від влади поступок.

Масштабні виступи "Солідарності" в Польщі почалися на початку 1980-х років. Причина — стрімке зростання цін на продукти та нестача продовольства.

Про подробиці з життя відомого революціонера та перебіг польської революції — дивіться у відеосюжеті.