Український прем'єр у день зустрічі глав держав та урядів країн ЄС буде переконувати європейських лідерів продовжити санкції проти Росії.

Я дуже чітко хочу заявити, що мова може йти тільки про продовження й про підвищення санкцій щодо Росії. Україна зі свого боку виконала й виконує все для того, щоб був мир і стабільність. І ми захищаємо не тільки Україну, але й європейський кордон,
— заявив він.

Зі столиці ЄС вже лунала поки що неофіційна критика на адресу чинної української влади: мовляв, вона досі не продемонстрували ефективних і глибинних реформ всередині країни. На запитання, якими успішними рефорами сьогодні може похвалитися перед європейськими партнерами український уряд прем'єр відповідає.

Ми вдвічі скоротили кількість податків. Ми ухвалили три пакети дуже сильної бюджетної економії. Бачите, у Франкфурті вчора були доволі серйозні заворушення проти пакетів скорочення бюджетних витрат. Ми маємо три таких пакети. Ми змінили систему соціального забезпечення. Були також змушені змінити тарифи на енергетичні ресурси,
— пояснив прем'єр.

Передбачається, що на нинішній дводенній Європейській Раді можуть ухвалити політичне рішення щодо продовження економічних санкцій проти Росії до кінця 2015 року. І за деякий час його оформлять юридично.

Я думаю, що сьогодні не місце обговорювати наступні санкції, але буде дуже корисно, якщо лідери країн ЄС вирішать продовжити санкції до кінця року. Це буде політичне рішення. І це буде дуже своєчасний меседж для Росії, щоб там не думали, що Євросоюз розділений,
— прокоментував голова комітету у закордонних справах Європейського парламенту.

Однак до останку деякі європейські лідери висловлюють сумніви, чи ухвалять політичне рішення щодо продовження санкцій саме на цій зустрічі.

До Брюсселя в день Європейської ради завітав і екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі. Він переконаний, що санкції проти Росії потрібно щонайменше продовжити вже зараз, а то й посилювати, бо інакше Володимир Путін даватиме зелене світло на подальший наступ на Україну.

Грузинський політик зауважує, що Грузії також довелося свого часу долати таку пасивність і переконувати європейських партнерів рішучіше протидіяти російській агресії.