Та це не так. Адже виключно завдяки своїй наполегливості, природній цікавості до всього невідомого та фанатичного бажання працювати над собою він здобув таку популярність та повагу у науковому світі.

Річар Лікі народився в 1944 році в родині кенійських археологів Луїса та Мері Лікі. З дитинства захоплювався туризмом та розкопками. Доклав чимало зусиль для популяризації Кенії серед іноземних туристів.

У 20-річному віці Лікі вирішив серйозно зайнятися археологією. Він почав організовувати експедиції у важкодоступні райони Африки та робити вагомі наукові відкриття. Приміром у 1972 році він знайшов череп людини віком у 2,9 мільйони років.

Але не лише антропологія та археологія принесла йому всесвітню популярність. Живучи серед корінних кенійців, Лікі бачив, що вони страждають від вседозволеності уряду та крайньої бідності. Так він починає свою політичну кар’єру. За недовгий час Річард Лікі встиг побувати на високих державних посадах, серед яких і директор центробанку країни.

"Все, що ми хочемо - зробити Кенію кращою, зробити її країною, де люди почуватимуться спокійно і гарантовано матимуть щасливе майбутнє. І ми будемо співпрацювати зі всіма, щоб цього досягнути, і ми не будемо зважати на ті дешеві силові засоби, які застосовує проти нас уряд. Потрібно щось негайно робити, бо наша влада нас обманює, країна котиться у прірву, тому треба виступити негайно", - каже антрополог Річард Лікі.

Він оголосив війну корупції та виступив на захист природних багатств Кенії. Звісно, через це його дуже незлюбила влада. До Лікі підсилали найманих убивць, його родині погрожували. У 1993 році у жахливій авіакатастрофі він позбувся обох ніг, проте це не остудило ні його політичних, ні наукових поривів.

Річард Лікі користується шаленою популярністю у кенійському суспільстві. Хоча він білий, проте чорношкіре населення країни фантастично віддане йому і вдячне за все те, що він зробив і продовжує робити для рідної Кенії.