Брати, які грають на найвищому рівні у футбол – не така вже й рідкість у сучасному світі. Так само не рідко є й те, що обох братів викликають і до національної збірної, і вони разом виступають на великих турнірах.
Та інколи доля складається так, що рідні брати обирають різні збірні.
Варте уваги Які рекорди Пеле на чемпіонатах світу не можуть побити й через 50 років
24 канал спільно з партнером HLIBNY DAR розповідає історії братів, які виступали за різні збірні на чемпіонатах світу.
Справжній баск
Іньякі Вільямс народився в іспанському Більбао 15 червня 1994 року. Він має громадянство Іспанії, і всю свою професійну кар’єру провів у місцевому клубі "Атлетік", який славиться тим, що бере до своїх лав виключно басків – населення цього регіону.
Хоча сам Іньякі – син мігрантів з Гани, які прибули до Іспанії, коли його матір була на четвертому місяці вагітності. Для цього їй довелося пішки перетнути пустелю Сахару з чоловіком. Але їм пощастило.
Назвали хлопчика на честь священника Іньякі Мардонеса, який допоміг парі, коли вони опинилися в Більбао. Він і став хрещеним батьком хлопчика.
Читайте також Від авіакатастрофи до перемоги на чемпіонаті світу: неймовірна історія Боббі Чарльтона
12 липня 2002 року в пари народився ще один син, якого назвали Ніко. І саме старший брат замінив йому батька, який відправився до Лондона на роботу, адже там більше платили.
Обоє братів є вихованцями клубу "Атлетік", за який виступають і зараз. Тільки старший Вільямс почав це робити ще у 2004 році, а молодший до нього приєднався у 2021 році. І саме Іньякі Вільямсу належить рекорд – він провів 247 матчів поспіль за "Атлетік" в чемпіонаті. Гравець за свою кар’єру не пропускав матчі через травми чи дискваліфікацію.
Іньякі Вільямс привернув до себе увагу тренерів молодіжної збірної Іспанії. І за молодіжку він зіграв 17 матчів, в яких забив три голи. А у 2016 році Іньякі навіть зіграв у товариському матчі за національну збірну Іспанії. Але далі справа не пішла.
Тож у 2022 році він вирішив представляти збірну Гани. І у вересні зіграв перші два товариські матчі. А в листопаді потрапив до заявки команди на ЧС-2022.
Як і його молодший брат Ніко. Але той буде виступати за збірну Іспанії на ЧС-2022.
Брати можуть зіграти один проти одного на чемпіонаті світу. Але зустрінуться вони не раніше чвертьфіналу. Для цього треба, щоб одна зі збірних вийшла зі своєї групи з першого місця, а друга посіла друге місце у своєму квартеті. І тоді не виключено, що в Катарі ми побачимо протистояння братів Вільямсів на полі за різні команди.
І знову Гана
Та якщо матч між братами Вільямсами лише можливий на чемпіонаті світу, то історія знає випадки, коли рідні брати таки зіграли за різні збірні на Мундіалі. При чому двічі поспіль.
Кевін-Прінс Боатенг та Жером Боатенг грали один проти одного на двох чемпіонатах світу. Вони рідні брати лише по батькові. Обоє народилися в Берліні. Там же і починали займатися футболом. Але разом за одну команду зіграли лише у двох матчах.
Далі їх дороги кардинально розійшлися, як і позиції на полі. Якщо старший був атакувальним півзахисником чи нападником, то молодший обрав для себе роль захисника.
У 2009 році Жерома викликали до збірної Німеччини. Кевін-Прінс виклику так і не отримав, тож тоді ж вирішив змінити футбольне громадянство та представляти країну свого батька – Гану.
І у 2010 році жереб вперше звів обох братів в матчі один проти одного. Німеччина та Гана потрапили в одну групу ЧС-2010 в ПАР.
Ще перед турніром розгорівся скандал за участі старшого з Боатенгів. Адже в матчі за "Портсмут" в Англії він пішов у грубий підкат проти Міхаеля Баллака, одного з лідерів збірної Німеччини. Через травму той був змушений пропустити Мундіаль.
Перший матч між братами закінчився перемогою збірної Німеччини. Правда обом збірним тоді вдалося вийти з групи в 1/8 фіналу.
Після цього Кевін-Прінс заявив, що більше не буде виступати за збірну Гани. Але згодом змінив свою думку, і поїхав з командою на ЧС-2014. І там суперником Гани знову стала збірна Німеччини. І знову брати зіграли один проти одного. Але цього разу матч закінчився внічию 2:2, а Гана не зуміла вийти з групи.
Інші випадки
З відомих братів, які вирішили виступати за різні збірні, можна згадати й братів Алькантара – Тіаго та Рафінью. Вони сини бразильського півзахисника Мазіньйо, який навіть став чемпіоном світу в 1994 році.
Тіаго вирішив обрати збірну Іспанії, адже він виростав у цій країні. Молодший же залишився вірний своїй батьківщині.
Правда якщо старший таки встиг зіграти 46 матчів за "фурію роха", у тому числі й на ЧС-2018, то Рафінья лише двічі одягав футболку збірної Бразилії, та і то в товариських матчах. Але в 2016 році на Олімпіаді він став переможцем.
А також брати Манданда. Старший Стів – воротар збірної Франції, за яку виступає з 2008 року. Він став чемпіоном світу у 2018 році, а у 2022 році знову опинився в заявці на Мундіаль. Його троє молодших братів теж стали воротарями. А Парфе навіть був воротарем збірної ДР Конго. Однак на чемпіонатах світу вони між собою не грали.