Впродовж травня рівень води почне знижуватися.
Вікторія Бойко (начальник відділу гідрологічних прогнозів Гідрометцентру): “Рівень води на сьогодні, в найближчі дні не повинен зростати. Він буде просто утримуватися на таких близьких відмітках, які зараз відмічаються. Можливо, 5-10 см ще буде зростання до кінця місяця, в найближчі дні, а у нас підтоплення, які помітно, відмічаються при набагато вищих відмітках”.

Володимир Борейко (еколог): “Найнебезпечніше - це вода може дійти до Бортницьких очисних і почне змивати весь цей накопичений бруд у Дніпро. Якщо таке станеться, то біля Черкас і Канева виникнуть проблеми з питною водою, тому що вони, на відміну від Києва, беруть воду тільки з Дніпра. Ми беремо ще й з Десни, а вони - тільки з Дніпра”.
Цієї весни кияни ще не зверталися до МНС через підтоплення. А от в такий же період минулого року сигнали від киян вже були.

Олександр Хорунжий (центр зв’язків із ЗМІ при ГУ МНС у Києві): “Зараз визначені райони - це, по-перше, район річки Десни, як раз там, де зараз знаходиться наш пост, і по-друге, це район села Чапаєвка - по цих двох районах, відповідно, відпрацьовані можливі надзвичайні ситуації, тобто відпрацьовані схеми. І ми, в принципі, готові до ліквідації наслідків повені”.

В МНС вже складено список з 19 населених пунктів Київської, Чернігівської, Черкаської та Одеської областей, жителів яких можуть евакуювати у разі підтоплення. Наразі гідрологи відзначають імовірність виникнення небезпеки у деяких районах Чернігівщини. Особливо там, де міста розділені водами Дніпра й Десни. Кілька населених пунктів в області вже постраждали від водопілля.