Як зазначає видання The Guardian, експерти переконані — це може бути першим кроком у боротьбі за вплив у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
За даними видання, зброя прибула на острів минулого тижня, а вже у лютому у країні чекають на російських солдат. Офіційна причина їх прибуття — "проведення тренувань", в ході яких вони навчатимуть місцеву армію користуватись російською зброєю.
Видання зазначає — важкого озброєння Росія не передавала, однак місцева опозиція переконує — місцевій владі продали нелетальне озброєння для розгону натовпів, а також вертольоти та важку бронетехніку. Влада Фіджі обіцяє продемонструвати весь арсенал в лютому, однак у опозиціонерів є сумніви у щирості таких заяв.
На думку директора меланезійської програми австралійського Lowy Institute Дженні Хейвард-Джонс, у Росії вирішили скористатись нагодою, адже Фіджі шукає нових союзників після загострення відносин з Австралією, Новою Зеландією і США. Острівна країна не так давно поглибила відносини з Китаєм, а тепер шукає підтримки в Росії.
Але було б наївно думати, що Росія не має власних намірів,
— зазначила експерт.
У свою чергу директор аналітичного центру 36th Parallel Security Assessments Пол Б'юкенен переконаний — нові друзі Фіджі спробують посилити свій вплив у Тихоокеанському регіоні.
Страшно подумати, що протягом наступних 10-15 років ми станемо свідками регулярних візитів в Суву російських військових кораблів. А можливо Китай і Росія зможуть добитися права базуватися на Фіджі. Думаю, це перший крок великої гри в майбутньому,
— вважає Б'юкенен.
До слова, у Сухопутніх силах Росії погрожують розгортанням військових з'єднань на території окупованого Криму.