Про це йдеться у спільній заяві екс-президентів, яку поширила прес-секретар Ющенка Ірина Ваннікова.
За словами екс-президентів, політична криза в Україні, яка розгорнулася наприкінці листопада минулого року, тільки робить перші кроки до свого вирішення.
“Сьогодні особливо небезпечно поспіхом розв’язувати гострі міжнародні, міжконфесійні та мовно-культурні проблеми. Їх обов’язково використають антиукраїнські сили аби скомпрометувати нову українську владу. Не можна повторювати помилок минулого. Завжди пам’ятаймо, що Україна ще не сформувалася, як єдина нація”, - йдеться в заяві.
Читайте також: У Ялту приїхали озброєні російські солдати, — блогер [Відео]
Президенти стривожені роздмухуванням сепаратистських настроїв на Півдні та Сході України.
“Росія, яка весь час називала "втручанням" у внутрішні справи України спроби наших міжнародних партнерів врегулювати ситуацію політичним шляхом, зараз сама вдалася до прямого втручання у політичне життя Криму. Ідеї представників російської Держдуми провести референдум про приєднання Криму до Росії або відповідного звернення з боку Верховної Ради АРК мають бути засуджені, як заклики до повалення конституційного ладу та порушення територіальної цілісності України. Небезпечним зараз є сценарій федералізації Української держави. Це шлях до ескалації політичної кризи, розпалювання політичної ворожнечі у Криму, дискредитації нової української влади”, - заявляють політики.
Кравчук, Кучма та Ющенко закликають СБУ та Генпрокуратуру жорстко реагувати на прояви сепаратизму, ворожнечі між регіонами та неповагу до державних символів України.
“Росія разом з Великобританією та США є гарантами суверенітету України відповідно до міжнародних угод. Заява Росії про дотримання усіх міжнародно-правових зобов’язань перед Україною незалежно від конфігурації парламенту та Уряду має бути підтверджена відповідними діями російської сторони”, - заявили екс-президенти.
Як відомо, відповідно до Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, Росія не має права загрожувати силою проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України. Виконання умов документу гарантують також США та Великобританія.
Нагадаємо, 24 лютого до Криму прибула група депутатів Держдуми Росії із фракції Ліберально-демократичної партії Володимира Жириновського. Очолює групу голова комітету Держдуми з питань співпраці з країнами СНД Леонід Слуцький. Як відомо, російські депутати говорили про видачу українським громадянам російських паспортів за спрощеною процедурою.
Слуцький також заявив, що Держдума може розглянути питання про приєднання Криму до Росії.
У Криму люди піддалися на провокаційні заяви щодо спрощеної процедури отримання громадянства Росії. Кілька десятків осіб прийшли під російське консульство в Сімферополі дізнатися, де й як отримати паспорт.
Вчора кілька сотень активістів проросійських організацій заблокували будівлю Верховної Ради автономії з вимогою проведення референдуму та отримання підтримки від Росії.