"Відповідно до Цивільного кодексу, громадянин може стати законним власником нерухомості, якщо він сумлінно користувався нею більше 15 років", — стверджує Пугін.

У 1993 році Пугіна направили організувати засідку в квартирі в Адміралтейському районі. Її власник був викрадений і вбитий чорними ріелторами, і міліція очікувала появи злочинців у квартирі.

За словами колишнього міліціонера, так як наказ про засідку не був скасований, йому довелося переселитися в квартиру. Згодом до нього приєдналася його дружина, у них народився син. Тим часом вбивці господаря квартири були знайдені, засуджені і до теперішнього часу вже вийшли на волю.

Представники позивача стверджують, що Пугін володів квартирою добросовісно, відкрито і безперервно після того, як дізнався про смерть власника квартири. Позивач також стверджує, що весь цей час справно платив комунальні платежі.

Право Пугіна на квартиру оскаржувала адміністрація Адміралтейського району. Її представники заявили, що в місцевому РАГСі відсутній запис про смерть господаря квартири і всі комунальні рахунки оплачувалися від його імені. У зв’язку з цим влада піддала сумніву твердження про те, що Пугін володів житловим приміщенням відкрито.

Мотиви рішення суду, що відхилив позов Пугіна, поки залишаються невідомі.