Ймовірно, це відбулося з подання Російської Федерації. 15 вересня Прикордонний комітет Білорусі заявив, що білоруський прикордонний знак нібито був обстріляний з території України.

К теме Беларусь заявила, что ее пограничный знак обстреляли из Украины

Білорусь заявила про обстріл прикордонного знаку

Інцидент, за версією білоруських прикордонників, стався 11 вересня на ділянці Пінського прикордонного загону. Повідомлялося, що герб був пошкоджений пострілом з мисливської зброї. До повідомлення було прикладене промовисте фото.

обстріл на кордоні Білорусі
Обстріляний білоруський прикордонний знак / Фото пресслужби Прикордонного комітету Білорусі

Якщо ознайомитись з деталями, то сам по собі інцидент виглядає дрібною хуліганською витівкою. Бо в прикордонний знак поцілили з мисливської, а не з бойової зброї. До того ж невідомо, чи це сталося цілеспрямовано, чи просто випадковість.

Проте час інциденту та його місце цілком корелюється з проведенням на території Білорусі військових навчань "Захід-2021". Туди прибули, зокрема, і російські військовослужбовці з підрозділів, що вже були помічені в участі в гібридній військовій агресії проти України.

Досить провокаційним та безапеляційним виглядає і гучний заголовок на офіційному сайті Прикордонного комітету Білорусі – "Білоруський прикордонний знак обстріляли з території України".

Далі повідомляється, що пошкодження знаку виявили білоруські прикордонники із застави "Сваринь". Російські ЗМІ передбачувано підхопили повідомлення з офіційного сайту Прикордонного комітету Білорусі та стали активно тиражувати.

При цьому відчувається штучна спроба інформаційно підвищити градус напруги з боку білоруської сторони. До того ж українська сторона повідомила важливі деталі, які білоруські прикордонники чомусь вирішили не вказувати у своєму офіційному повідомленні.

Читайте также Обстрел знака на границе с Беларусью: в ГПСУ рассказали первые подробности

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у коментарі виданню "Українська правда" повідомив, що насправді пошкоджений прикордонний знак виявив прикордонний наряд Луцького загону ДПСУ.

А вже потім про цю ситуацію відразу було повідомлено прикордонникам Білорусі та співробітникам поліції України. Характер пошкодження свідчив про можливе застосування мисливської рушниці.

Але кому потрібно було влаштувати цю провокацію і штучно інформаційно роздувати її за допомогою гучного повідомлення на офіційному сайті Прикордонного комітету Білорусі?

Росія промацує північний кордон України з території Білорусі

На фоні військових навчань РФ та Білорусі не вперше лунають провокативні заяви в бік України. Росія періодично промацує північний кордон України з території Білорусі, проводить не тільки військову розвідку місцевості, але й інформаційну.

Це тренування в створенні формального приводу, такого собі casus belli, на випадок прийняття політичного рішення про відкриття другого фронту проти України.

Прикордонні інциденти й провокації у Білорусі останнім часом стали траплятися все частіше та виглядають як елементи цілеспрямованої гібридної агресії проти України та країн НАТО.

У цьому насамперед зацікавлена не Білорусь, а російська сторона, що намагається залишатися у тіні дій режиму Лукашенка, аби не наражатися на чергові прямі санкції з боку ЄС та США. Потенційний плацдарм з території Білорусі відкриє для Росії не тільки простір для додаткових гібридних військових дій проти України, а й простір для гібридної війни проти країн НАТО.