Про Росію і Захід
За його словами, те, що зараз відбувається в Україні і довкола України – це щось інше ніж холодна війна.
"Тут поєднання 2 складових: елементи холодної війни (недовіра, призупинення співробітництва, санкції) та гарячих елементів війни на сході України. Це не холодна і не гаряча , це – гібридна війна", - наголосив Горбач.
При цьому він додав, що насильницька анексія або "ампутація" Криму, яку здійснила Росія, взагалі виходить за рамки холодної і гарячої війни.
Крим як військова база
Аналітик переконаний, що Росія зараз розглядає Крим як військову базу, саме для цього й анексувала півострів.
"Крим розглядають як, такий собі, сухопутний авіаносець, на якому можна базувати ракети, зброю і контролювати Чорноморський басейн. Вони також відновлюють колишні ядерні шахти для пускових установок. Це та тактична ядерна зброя, яка колись там базувалась. Це дає змогу контролювати росіянам все Чорне море", — переконаний експерт.
Про ефект санкцій
Політика Заходу, каже Горбач, направлена на те, щоб максимально заспокоїти Росію, сподіваючись що ситуацію змінять економічні санкції чи просто Путін не доживе.
"Це не зовсім відповідальна позиція західних лідерів. Такими діями вони ніколи не зупинять агресора", — переконаний аналітик.
Чекати поки Росія виснажиться санкціями ми не можемо, каже Горбач. Це може допомогти Заходу, але не врятує Україну.
Санкції не мають на меті спровокувати якісь заворушення, голодні бунти. Йдеться про те, щоб зменшити потенціал для подальшої зовнішньої агресії Росії,
— вважає Горбач.
"Захід каже, що ризиковано дати Україні зброю. Бо це викличе загострення конфлікту? Ще ризикованіше просто вичікувати", — переконаний аналітик.
Він переконаний, що конфлікт на Сході не вдасться заморозити, бо цього не хоче Росія, а відтак і бойовики.