Реформування "Нафтогазу"

– Хочуть зробити юридичні кроки для того, щоб нібито реформувати "Нафтогаз". Про реформу тут не йдеться, а лише про вилучення "Нафтогазу" з держави. У статуті пропонується визначити, що акціонерами компанії є Кабінет міністрів. Це юридична тонкість, адже сьогодні акціонером "Нафтогазу" є держава, але якщо стане Кабінет міністрів – то з юридичної точки зору держава більше не буде акціонером.

Хочуть внести зміни до низки нормативних актів та законопроектів, щоб вивести "Нафтогаз" з державної власності.

– "Нафтогаз" є єдиним власником "Укртрансгазу" та "Укргазвидобування", тобто він керує фактично цими підприємствами. Закон про ринок газу передбачає передачу магістральних трубопроводів і сховищ приватним операторам. Якщо виключити державу зі статуту, то це зробити буде набагато легше.

Крім того, передбачається, що дивіденди "Нафтогазу" не обов’язково будуть спрямовуватися до державного бюджету, а можуть залишатися в компанії.

– Рада директорів буде назначатися наглядовою радою. Сьогодні наглядова рада призначається і приймає всі рішення через Кабінет міністрів та Міністерство енергетики. У змінах пропонують призначити цю раду, а вона згодом буде сама приймати рішення, які їй заманеться.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив що, створення наглядової ради дозволить отримати 300 мільйонів доларів від Європейського банку реконструкції та розвитку і 500 мільйонів від Світового банку на закупівлю газу.

– Виникає питання. а чи потрібен нам газ? Ніхто не бачив розрахунків: ні фахівці, ні більшість урядовців. Якщо вже говорити про гроші, то їх би й так виділили. Немає ніякого відношення зміни корпоративного управління до надання грошей.