Повідомляє 24 Канал з посиланням на Huffpost. Дієтологи пояснюють, що мікрохвильова піч є безпечним і навіть ефективним способом готування.
Дивіться також Які два напої захищають печінку від хвороб
Як працює мікрохвильовка
Мікрохвильова піч розігріває їжу за допомогою електромагнітних хвиль, які змушують молекули води в їжі відбувати.
Як пояснює дієтолог Крутіка Нанаваті, під час роботи мікрохвильової печі хвилі змінюють напрямок мільйони разів на секунду. Це змушує молекули води постійно намагатися вирівнятися зі зміною хвиль, але зрештою вони обертаються та стикаються одна з одною на дуже високих швидкостях.
Такий постійний рух створює тертя, що, своєю чергою, генерує тепло. Нагрівання відбувається через те, що початкове тепло поширюється по всій їжі шляхом теплопровідності.
Чи вбиває мікрохвильовка поживні речовини
У виданні зауважили, що усі методи приготування їжі – чи то запікання, варіння, смаження або використання мікрохвильової печі, певною мірою знижують вміст поживних речовин.
Кількість втрачених поживних речовин залежить від низки факторів, серед яких тривалість приготування, інтенсивність нагрівання та якість продуктів.
Порівняно з іншими способами приготування, мікрохвильова піч часто краще зберігає вітаміни та мінерали. Оскільки їжа в мікрохвильовій печі готується швидко і з мінімальною кількістю води, у ній зберігається більше корисних речовин. Це особливо важливо для термочутливих і водорозчинних вітамінів, таких як B і C, які руйнуються при тривалому нагріванні.
Для збереження поживної цінності та якості їжі в мікрохвильовій печі слід використовувати вищу температуру, але на коротший час.
Крім того, оскільки мікрохвильова піч не вимагає додавання олії чи жиру, вона може бути кориснішою для здоров’я.
Чи вбиває мікрохвильовка поживні речовини / Фото Pexels
Чи можна розігрівати одну і ту саму їжу кілька разів
Часте розігрівання може все ж призводити до втрати поживних речовин, особливо таких теплочутливих вітамінів, як C та B.
Текстура їжі також може змінитися, оскільки багаторазове нагрівання в мікрохвильовці може зробити її жорсткішою.
Краще розігрівати тільки ту порцію, яка вам потрібна. Важливо також пам'ятати про правило зберігання залишків їжі протягом 72 годин, щоб зменшити ризик харчових інфекцій, адже навіть у холодильнику бактерії можуть поступово розмножуватися.
Якщо ви плануєте зберігати їжу довше, краще заморозити її в герметичному контейнері відразу після приготування, щоб продовжити термін зберігання.
Чого не можна робити при користуванні мікрохвильовкою
Розігрівати їжу в пластиковому посуді категорично не рекомендується, оскільки його тонке покриття часто не захищає від просочування рідин і масел. Найбільш безпечним вибором буде скляний або керамічний посуд.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.