Робота уряду Яценюка
– Арсеній Яценюк став Прем’єром після Майдану, це були надзвичайні умови. Але він очолив Кабмін вже вдруге, тоді від цього уряду очікували швидких реформ, який він і анонсував. Вже пройшов рік після представлення реформ і ми вирішили проаналізувати. що ж відбулося.
Системних реформ взагалі немає. Були звісно і позитивні моменти, але це лише окремі заходи, які важко назвати програмою реформ.
– Ми опитали багато українських та західних експертів: вони вбачають у цьому провину також і самого Арсенія Яценюка.
Мінуси в діяльності уряду
– Яценюку дорікають в тому, що не була зроблена реформа самого Кабміну, адже можна було скороти чисельність міністерств та підвищити оплату за роботу професіоналам. Навіть іноземні фонди пропонували створити окремий фонд для заробітних плат чиновникам, але Яценюк від цього відмовився. Також є погана координація між урядом та парламентом.
Яценюк, як і більшість українських політиків, своєї провини не визнає. А відповідальність за те, що країна повільно рухається в реформах перекладає на інших.
Плюси в діяльності уряду
– Але є також і плюси. Завдяки уряду Яценюка була досягнута макроекономічна стабільність, Україні вдалося не потрапити в дефолт, була зроблена реструктуризація боргу та відкриття даних деяких держєрестрів. Те, що уряд представляє як великі здобутки – створення Національної поліції – фінансували не українські, а європейці та американці.
Уряд Яценюка мав річний імунітет, а грудні цей термін спливає і можна змінювати Яценюка на когось іншого.
Коаліція
– "Народний фронт" це величезна фракція в парламенті, вона є більшім союзником БПП, аніж "Батьківщина чи "Самопоміч". Також всі говорять і про підтримку Заходу, адже західні партнери вбачають плюс в тому, що є баланс влади. Але вони ж дорікають і за відсутність реформ, і за відсутність боротьби з корупцією.
В оточенні Яценюка досі залишаються "сірі кардинали", я не знаю, чому уряд думає, що цього ніхто не бачить. Хоча рейтинг "Народного фронту" тому підтвердження – він майже нульовий.