"Якщо говорити про ціни на газ, у Митному союзі ліквідуються експортні мита на енергоносії, тому ціна для всіх країн, що входять до Митного союзу, така ж, як для споживачів всередині РФ", — сказав Наришкін, відповідаючи на запитання студентів дипломатичної академії в Києві в понеділок.

В Україні, як відомо, він перебуває в своїй першій робочій поїздці в якості голови Держдуми.

У той же час, підкреслив спікер, питання приєднання будь-якої країни — "четвертої, п’ятої, шостої до Митного союзу — це виключно суверенна справа".

За твердженням голови Держдуми, ані Росія, ні Казахстан, ні Білорусь не здійснюють тиску на інші держави з метою примусити їх вступити в митний союз.

Хоча, зауважив Наришкін, розрахунки, яким може бути "інтеграційний ефект" для країн, що входять в Митний союз, вироблялися інститутами економічного профілю. Ці розрахунки показали, що за 20 років такий "інтеграційний ефект" для трьох держав, що входять сьогодні до Митного союзу, може скласти 900 мільярдів доларів США.

"А якщо Україна приєднається до цього союзу, то ефект складе 1 трильйон 100 мільярдів доларів США", — додав Наришкін.

Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що, якщо Росія не піде на поступки у питанні ціни на газ, Україна скоротить поставки її енергоносіїв і шукатиме альтернативні джерела для закупівлі газу.