У турецькому мегаполісі, завдяки унікальним мостам через Босфор, злилися в одне ціле Європа та Азія. Та найголовніше, що Стамбул поєднав два континенти не лише географічно, але й культурно.
Мечеті Стамбула:
Блакитна мечеть
Мечеть Сулейманіє
Мечеть Рустам Паша
У Стамбулі тісно переплелися історичні та архітектурні надбання різноманітних народів, сходу і заходу, великих цивілізацій. Як доказ - ціла низка назв, якими величали місто у давнину: Візантій, Новий Рим, Константинополь, Царгород, а після завоювання турками у XV столітті - Стамбул.
Софійський собор - найважливіша пам’ятка Стамбула. Його звели ще у IV столітті нашої ери. Довгих тисячу років він вважався найбільшим християнським храмом світу. Згодом, тут була мечеть. Тепер у храмі, що занесений до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та називається “восьмим чудом світу”, працює музей Айя-Софія.
Палаци Стамбула:
Палац Топкапи
Палац Долмабахче
Палац Бейлербеї
Вразить своєю величністю і Мечеть Султана Ахмеда I, більш відома як “блакитна мечеть”. Цю назву вона отримала завдяки керамічному блакитному кахлю, який прикрашає її інтер’єр. Мусульманський храм має прекрасну акустику, адже в стінах і куполі закладені порожнисті резонуючі глеки. Таким чином голос проповідника чути в усіх закутках мечеті.
Радимо також відвідати мечеть Сулейманіє. Її спорудили у XVI столітті за наказом султана Сулеймана Великого. Тут Ви матимете можливість побачити усипальню легендарної Роксолани. Адже саме поблизу мечеті розташоване кладовище, де у мавзолеях спочивають Сулейман та його кохана дружина українського походження.
Музеї Стамбула:
Собор Святої Софії
Археологічний музей
Військовий музей
Справжня окраса Стамбула - палац Топкапи. Він був резиденцією султанів Османської імперії протягом 400 років. Чи не найбільший скарб палацу - колекція предметів ювелірного мистецтва. Серед них і знаменитий "Діамант ложкар", вагою майже 90 каратів. Побачити як жили султанові наложниці можна, заглянувши в покої Гарему.
Туристичні об’єкти:
Цистерна Базиліка
Міст Ататюрка
Гранд Базар
Ну і який Стамбул без одного з найбільших та найлегендарніших ринків у світі. На Гранд-базарі, який займає майже 60 вулиць, розташувалися 4 тисячі магазинів. Тут можна купити все - від східних солодощів до антикваріату. На ринку працюють ресторани, готелі, мечеті, фонтани. Історія цього "міста в місті" сягає XV століття.