Впродовж довгих 80 років Пентагон зберігав титул найбільшої будівлі у світі, однак тепер він у Суратської алмазної біржі. Про величезну будівлю 24 Канал розповідає з посиланням на Oddity Central.
Зверніть увагу Це щось неймовірне: в Албанії збудують будинок-пазл висотою майже з хмарочос
Що відомо про нову найбільшу у світі офісну будівлю
Будівля Суратської алмазної біржі – це величезний 15-поверховий комплекс. Він складається з дев'яти прямокутних будівель, з'єднаних між собою центральним "хребтом".
Споруда займає площу у понад 35 акрів землі на околиці міста Сурат в індійському штаті Гуджарат. У ній розміщені понад 4 700 офісних приміщень і майстерень, а також понад 130 великих ліфтів, завдяки яким пересування між дев'ятьма будівлями біржі легкі та швидкі.
Суратська алмазна біржа має стати найбільшим і найсучаснішим у світі центром міжнародної торгівлі діамантами та ювелірними виробами. Головною метою її спорудження було зібрати ремісників і торговців під одним дахом, адже 90% світових діамантів огранюють саме у Сураті.
Суратська алмазна біржа в індійському штаті Гуджарат / Фото Edmund Sumner
Архітектурна фірма обрала для споруди дизайн, який віддалено нагадує термінал аеропорту – прямокутні будівлі з'єднані довгим центральним коридором.
Нова найбільша у світі офісна будівля коштувала 32 мільярди рупій (15,75 мільярда гривень). Попри масивні розміри, переміщення між його вежами, як зазначають, не спричиняє труднощів: середньостатистичній людині знадобиться лише шість хвилин, щоб піднятися на вершину будь-якої з дев'яти прямокутних веж за допомогою одного ліфтів, які керуються "розумною" системою.
Масивний комплекс може вмістити понад 65 тисяч людей, а також 4,5 тисячі автівок і 10 тисяч двоколісних транспортних засобів. А це більше, ніж у деяких сучасних невеликих містах.
Суратська алмазна біржа – найбільша офісна споруда світу: Скриншоти з відео Surat Diamond Bourse
Споруда перевершила масштаби Пентагону
Площа біржі перевищує площу Пентагону майже на 55 тисяч квадратних метрів. Перевершити будівлю Міністерства оборони США не було планом, індійська архітектурна фірма Morphogenesis заявляє, що просто намагалася задовольнити величезний попит на простір.
Ми вирішили створити щось знакове, надихнутися спільнотою, з якою ми працюємо,
– сказала співзасновниця Morphogenesis.
За словами Соналі Растогі, план будівлі "базується на екологічному та сталому дизайні більше, ніж на певній архітектурній формі".
Який вигляд має найбільша офісна будівля у світі: дивіться відео