Домовласники часто припускаються двох суттєвих помилок, коли йдеться про освітлення кухні: або встановлюють недостатню кількість світильників, що ускладнює виконання різних завдань, або використовують надмірну кількість однакових типів ламп, що може призвести до неправильного розподілу світла. Про це пише 24 Канал з посиланням на IdealHouse.
Дивіться також Це візуально зменшує кухню: дизайнери назвали найбільші помилки в інтер'єрі
Скільки світильників повинно бути на кухні
Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки багато що залежить від розміру та планування кухонного приміщення.
Хоча немає чітких правил, які б вказували, скільки світильників має бути на кухні, у дизайнера інтер’єру Клер Гарнер є кілька вказівок.
Вона каже, що для кухні стандартного розміру зазвичай достатньо 4 – 6 джерел світла. Однак, за її словами, у великих або складніших за плануванням кухнях, особливо тих, що мають острівці або кілька робочих станцій, можуть знадобитися додаткові світильники.
Щоб визначити кількість світильників, які потрібні вашій власній кухні, потрібно врахувати кілька моментів.
Фахівці вказують, що питання не в тому, скільки світильників використовувати на кухні, найкраще визначити, де вам знадобиться робоче освітлення, а потім розглянути особливості простору.
Плануючи освітлення кухні, дуже важливо знайти правильний баланс між функціональністю та атмосферою,
– каже Клер Гарнер.
Кількість світильників у кухні залежить від розміру та планування кухонного приміщення / Фото Unsplash (Christa Grover)
Типи освітлення
Не менш важливим, ніж кількість світильників, які ви розміщуєте на кухні, є типи освітлення, які ви використовуєте в просторі.
Більшість дизайнерів зазвичай рекомендують використовувати три види світла на кухнях, щоб досягти багатошарової схеми освітлення. Якщо ви не знайомі з терміном "багатошарове освітлення", він в основному стосується способу, за допомогою якого різні джерела світла можна використовувати разом для створення низки ефектів і настроїв у просторі.
Навколишнє освітлення також називають загальним або фоновим освітленням. Робоче освітлення є більш цілеспрямованим і призначене для освітлення певних точок у кімнаті, де виконуються якісь види роботи, наприклад це кухонні стільниці або стіл. Акцентне освітлення використовується, щоб привернути увагу до архітектурних або декоративних місць.
Варто почати із навколишнього освітлення, яке забезпечує загальне освітлення всього простору, і може включати вбудовані стельові світильники або центральний яскравий підвісний світильник, щоб задати тон. Далі "включіть" робоче освітлення, яке має важливе значення для конкретних місць, де потрібна точність, наприклад, над стільницями, островами або раковинами. Освітлення під верхніми шафками кухонного гарнітура та підвісні світильники над островом є ідеальним вибором.
Зрештою, покращити дизайн можна за допомогою акцентного освітлення, щоб підкреслити архітектурні особливості або декоративні елементи, наприклад, світлодіодні стрічки під відкритими полицями.
Важливо врахувати тип освітлення в кухні / Фото Unsplash (Lotus Design N Print)