DARPA анонсувало нову програму розробки наземних і повітряних лазерних установок для живлення енергією літальних апаратів, розташованих на відстані тисяч кілометрів. Але для початку інженери хочуть передати 10 кіловатів на 200 кілометрів.
Цікаво Lockheed Martin покращила свою лазерну гармату, яка й без того була найпотужнішою
Деталі розробки
На перший погляд, ідея дуже приваблива й проста у виконанні. Однак для її реалізації необхідно вирішити масу технічних проблем. Оскільки лазери працюють виключно по прямій лінії, у верхніх шарах атмосфери доведеться розгортати бортові ретранслятори для мінімізації ослаблення та спотворень сигналу через різні атмосферні явища. До того ж передавач і ретранслятори доведеться постійно наводити на об'єкт і коригувати промінь, зберігаючи фокусування, подібно до бойових лазерів.
Однак найсерйозніша проблема – величезні втрати енергії, спричинені багаторазовими перетвореннями світла лазерів на електрику й назад.
- Поки що проєкт під назвою POWER перебуває в першій фазі, яка включає розробку концептуального дизайну реле.
- Друга фаза стосуватиметься інтеграції цієї технології в корпус якогось із наявних літальних апаратів.
- У третій будуть проведені випробування з передачі 10 кіловатів енергії на 200 кілометрів.
Цей проєкт має потенціал для того, щоб на порядки просунути технологію передачі енергії, що може докорінно змінити ставлення суспільства до енергії. Бездротова енергетична мережа може відкрити нам доступ до енергії з нових різноманітних джерел, у тому числі й з космосу.
Коли така технологія зможе повноцінно запрацювати, неясно. Але найімовірніше, пройде не один рік.