За допомогою цього застосунка клініка разом з компанією Selenium Health проводять дослідження і прогнозування поширення вірусу. Про це розповів головний лікар лікарні Ігор Семенів, передає "Інтерфакс-Україна".
До теми Коронавірус в Україні: чат-боти для діагностики та ґаджети для захисту
Як розробляли додаток
Як розповів керівник центру комп'ютерних технологій клініки "Феофанія" Андрій Крилов, для побудови алгоритму вивчили дослідження симптомів COVID-19 з Китаю. Зокрема, розробники проаналізували дані досліджень хворих COVID-19 більше тисячі пацієнтів з 552 лікарень Китаю.
"Ми проаналізували пандемію свинячого грипу H1N1 у 2009 році, яка почалася з Мехіко. Наші математики розробили алгоритм, який демонстрував зв'язок респіраторних симптомів з підтвердженням інфікування вірусом. Цю модель ми використовували для визначення симптомів COVID-19", – пояснив Крилов.
Як працює застосунок
Система може оцінювати ризик захворювання конкретного пацієнта, а також збирає дані для аналізу симптомів. На базі зібраних даних додаток може видати свій прогноз.
Також за допомогою даних можна швидше підбирати і застосовувати коректні схеми лікування, а також прогнозувати спалахи і осередки COVID-19.
Коронавірус в Україні
Станом на 6 травня в Україні офіційно підтвердили 13184 випадків зараження COVID-19. Одужали 2 097 осіб. При цьому з моменту спалаху вірусу в Україні померло 327.
Що стосується завантаженості лікарень, то на стаціонарному лікуванні перебувають 9 304 пацієнтів, з них 2 112 медпрацівників. У тяжкому стані зараз 169 людей, вони перебувають на штучній вентиляції легенів.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно