Фотографію зробив Дуже великий телескоп (Very Large Telescope, VLT) з допомогою інструмента SPHERE. Прилад спеціально призначений для того, щоб виявляти екзопланети методом прямого спостереження біля найближчих зірок. Так й вдалося побачити планету Бета Кентавра b, яка розташована у пекельній подвійній зоряній системі.

Читайте не сайті Galaxy Z Fold3 / Z Flip3: переваги третього покоління революційних складаних смартфонів Samsung

Бета Центавра b
Екзопланета Бета Кентавра b розташована справа внизу / Фото Phys

Цікава екзопланета

Бета Кентавра b розташована від нас на відстані близько 335 світлових років. Її фотографія визначна, адже це перше зображення такої масивної зоряної пари, яка має власну екзопланету. Сукупна маса обох зірок приблизно у шість разів перевищує масу Сонця.

Сама ж екзопланета приблизно у 10 разів масивніша за Юпітера та має орбіту, яка приблизно у 100 разів віддаленіша від центру мас системи, ніж орбіта Юпітера. Таким чином, Бета Кентавра b розташована на відстані близько 80 астрономічних одиниць (11 мільярдів 867 мільйонів 829 тисяч кілометрів) від барицентра, навколо якого обертається.

Також цікаво те, що такі масивні зорі, як у системі Бета Кентавра, дуже гарячі. Наприклад, головна зірка системи приблизно втричі гарячіша за Сонце, що спричиняє високий рівень випромінювання в ультрафіолетовому та рентгенівському діапазонах. Усе це впливає на навколишній газ та, в минулому, на протопланетний диск й раніше вважалося, що за таких умов планета сформуватися не може. Та тепер ми бачимо, що це не так.