Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон раніше заявляв, що уряд відновив переговори з представниками соціальної мережі. Судячи з опублікованої фейсбуком заяви, сторони залагодили конфлікт, який розгорівся на тлі ймовірного прийняття в Австралії закону, який зобов'язує великі соціальні мережі та інтернет-ресурси, такі як Google та Facebook, платити видавцям новин за матеріали, які там публікуються.
На тему Facebook видалив усі новини зі сторінок австралійських ЗМІ через новий закон
Що каже Facebook
Ми задоволені результатом наших обговорень і дуже раді тому, що австралійський уряд погодився на ряд запропонованих нами змін і пообіцяв виправити всі нюанси. Це допоможе нам розв'язати проблеми, пов'язані з комерціалізацією новинного контенту. Безумовно, різні видавництва приносять нам величезну користь, і ми будемо працювати над подальшими інвестиціями в журналістику. Це дуже важливо для підтримки суспільних інтересів. Також найближчими днями ми відновимо вільну публікацію і поширення новин на Facebook для жителів Австралії,
– написали в офіційному блозі компанії.
Поправки, як пише New York Times, передбачають двомісячний період посередництва, який дасть можливість обом сторонам провести практичне випробування подібної системи оплати й укладення угод з видавництвами. Ймовірно, за висновком цього періоду може з'ясуватися, що Facebook не зобов'язана працювати відповідно до нового медіакодексу.
Віцепрезидент Facebook з глобального розвитку Кемпбелл Браун сказав з цього приводу: "заглядаючи наперед, уряд обіцяє зберегти право вибору видавництв, яким проводити оплату, за нами, без примусів".
Мільярд для медіа
У блозі компанії було опубліковано ще один запис, в якому повідомляється, що з 2018 року Facebook інвестувала 600 мільйонів доларів на підтримку новинної індустрії, і планує інвестувати ще 1 мільярд протягом наступних трьох років. Нік Клегг, віцепрезидент з глобальних зв'язків Facebook, заявив, що компанія повністю готова співпрацювати зі ЗМІ. Він додав, що Facebook повністю визнає той факт, що якісна журналістика лежить в основі функціонування відкритих суспільств.
У січні соцмережа оголосила про співпрацю з низкою британських видань, серед яких:
- The Guardian,
- Telegraph Media Group,
- Financial Times,
- Daily Mail Group,
- Sky News.
Їхні матеріали будуть публікуватись у спеціальному розділі додатка Facebook. Аналогічні угоди уклали й у США, а тепер ведуться переговори з німецькими та французькими новинними ресурсами.
Закон прийнято
Тим часом видання Engadget повідомило про те, що в Австралії остаточно прийняли скандальний закон. Сталося це сьогодні, 25 лютого 2021 року. Чиновники схвалили зміни, які внесли у результаті переговорів з Facebook.