Технічні характеристики Huawei Band 6 та Xiaomi Mi Band 6

Першим на ринку з'явився фітнес-браслет Xiaomi Mi Smart Band 6, смартгодинник Huawei Band 6 випустили дещо пізніше. Фахівці Техно 24 вивчили відмінності та особливості новинок, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Почнімо з технічних характеристик ґаджетів.

Характеристики Huawei Band 6 Xiaomi Mi Band 6
Тип дисплея AMOLED AMOLED
Розмір екрана 1,47 дюйма 1,56 дюйма
Роздільна здатність 368 × 194 пікселі 456 × 152 пікселі
Габарити 47,4 × 18,6 × 12,7 мм 43 × 25,4 × 10,99 мм
Механічна кнопка +
Тип сенсора Сенсорний екран Сенсорний екран
NFC
Bluetooth 5.0 5.0
Акселерометр + +
GPS
Сенсор SpO2 + +
Вимірювання стресу + +
Контроль циклу + +
Спортивні режими 96 30
Захист від вологи До 50 метрів До 50 метрів

Екран

Головною фішкою обох ґаджетів є великий екран. Xiaomi вже третій рік поспіль збільшує екран в кожному новому поколінні трекерів. Цікаво, що весь цей час розробникам удавалося збільшувати дисплей, не змінюючи розмірів пристрою.

В останній версії виробник відмовився від сенсорної кнопки під екраном і максимально зменшив рамки навколо дисплея. Xiaomi Mi Band 6 оснащений 1,56-дюймовим AMOLED-дисплеєм із роздільною здатністю 486 × 152 пікселі (щільність 326 ppi).

Xiaomi Mi Band 6
Фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 6 / Фото AndroidAuthority

Ґаджет оснащений 1,47-дюймовим AMOLED-дисплеєм із роздільною здатністю 368 × 194 пікселі (щільність 283 ppi). Тобто у Mi Band 6 екран має вищу роздільну здатність. Жоден із ґаджетів не підтримує режим Always on Display ("завжди на екрані").

Huawei Band 6
Смартгодинник Huawei Band 6 / Фото 24 канал

У Huawei Band 6 на правому боці корпусу є механічна кнопка для ввімкнення/вимикання екрана, виклику меню та повернення на головний екран. У Xiaomi Mi Smart Band 6 такої кнопки немає й все управління здійснюється свайпами по екрану.

Із коробки для Huawei Band 6 доступно близько 80 варіантів циферблатів – у Mi Smart Band 6 їх близько 130. Але, як відомо, майже відразу після старту продажів у мережі з'являються сотні, якщо не тисячі нових варіантів оформлення екрана.

Функції

За функціоналом Huawei Band 6 та Xiaomi Mi Band 6 дуже схожі. Вони мають:

  • 3-осьовий акселерометр;
  • 3-осьовий гіроскоп;
  • оптичний датчик пульсу;
  • датчик SpO2 (показує рівень кисню в крові).

Жоден із ґаджетів не оснащений GPS.

Обидві моделі мають версії з NFC, але скористатися всіма перевагами цієї технології можна лише в Китаї. Утім, на українському ринку в офіційному продажі є лише версії без NFC.

Пристрої підтримують такі функції:

  • Сповіщення про дзвінки й повідомлення.
  • Моніторинг спортивних режимів.
  • Підрахунок кроків, відстані та калорій.
  • Вимірювання пульсу в режимі реального часу й 24/7.
  • Моніторинг стресу.
  • Вимірювання рівня кисню в крові 24/7.
  • Дихальні вправи.
  • Відстеження сну.
  • Будильник.
  • Нагадування про довгу нерухомість.
  • Управління плейлистом телефону.
  • Управління спуском камери смартфона.
  • Прогноз погоди.
  • Жіночий календар.
  • Секундомір і таймер.
  • Функція "пошук телефону".

Відмінності між Huawei Band 6 та Xiaomi Mi Band 6

Як ми вже зауважили, функція вимірювання SpO2 є в обох ґаджетах. Однак Huawei Band 6 може вимірювати насичення крові киснем як у режимі реального часу, так і цілодобово, автоматично. У другому випадку результат виводиться на графік, і ви бачите середні значення за добу.

Шо ж до Xiaomi Mi Band 6, то він вимірює SpO2 лише в режимі реального часу. Однак у Xiaomi датчик SpO2 може відстежувати якість дихання уві сні. У конкурента такої функції немає, хоча її потрібність – під сумнівом, особливо за можливості цілодобового вимірювання SpO2.

Вимірювання SpO2
Huawei Band 6 вміє вимірювати SpO2 як цілодобово, так і за запитом / Скриншот 24 канал

Ще одна відмінність між пристроями – у кількості підтримуваних спортивних режимів. У Huawei Band 6 їх 96, а у Mi Band 6 – усього 30. Обидва ґаджети автоматично визначають активність і пропонують почати запис даних, а Mi Band 6 ще й автоматично ставить запис на паузу в разі зупинки. Через це дані, записані Huawei Band 6 та Mi Band 6, можуть дещо відрізнятися.

Обидва пристрої вміють визначати час засинання та пробудження, фази сну, а також відстежувати денний сон.

Huawei Band 6
Huawei Band 6 має зручну контактну зарядку / Фото

Смартгодинник Huawei підтримує функцію "розумний будильник". У Mi Band 6 з коробки такої функції немає, але її можна отримати за допомогою сторонніх додатків. До речі, на відміну від Huawei Band 6, який працює лише з додатком "Huawei Здоров'я", фітнес-браслет Xiaomi може працювати з альтернативними додатками від сторонніх виробників.

Також відзначимо гнучкість налаштувань пристроїв. Обидві моделі мають безліч циферблатів та налаштувань сповіщень.

Підсумок

Як у Xiaomi Mi Band 6, так і в Huawei Band 6 чимало переваг та особливостей, однак об'єктивно в Huawei Band 6 плюсів таки більше. При тому, що обидва ґаджети з однієї цінової категорії, новинка від Huawei є повноцінним смартгодинником із можливостями фітнес-браслета – і це як функціонально відчутно, так і видно ззовні. Та й дизайн пристрою, слід визнати, більш виграшний, ніж у конкурента.

Отже, вибір за вами. До речі, наразі Huawei Band 6 можна купити зі знижкою – за ціною 1444 гривні.