Ще одна значна перевага такого чіпа – енергоефективність. Мікросхема споживає всього 21 міліватт енергії в годину. Автори проєкту описали свою технологію як "найскладнішу гнучку інтегральну схему, побудовану на металооксидних TFT".

Цікаво Вчені створили найтонший у світі двовимірний магніт – де його застосують

Роль кремнію у мікросхемах

Кремній виступає у ролі головного матеріалу при виробництві напівпровідникових мікросхем з кількох причин.

  • В першу чергу це пов'язано з тим, що кремній – другий за поширеністю елемент на планеті, а отже він дешевий і легко видобувається у великих кількостях.
  • Крім того він одночасно підходить для роботи у вигляді провідника й ізолятора енергії – в залежності від того, що необхідно інженерам.

Однак окрім переваг у кремнію є низка критичних недоліків.

  • Головна проблема – кремній жорсткий і крихкий, тому не підходить для виробництва повністю гнучких і здатних до скручування пристроїв, наприклад, при виробництві розумного одягу.

Як пластикові чіпи розширюють можливості конструювання електроніки

Нова мікросхема PlasticARM позбавлена ​​недоліків, які переймають кремнієві чипи. Британським інженерам вдалося запустити найпростіші комп'ютерні процеси на чіпі, підкладка якого не містить ні грама кремнію.

Мікропроцесор побудований на базі чіпа ARM Cortex-MO+, що підтримує архітектуру ARMv6-M. Він поставляється з 18 тисячами логічних вентилів і володіє як внутрішньою пам'яттю, так і контролером живлення.

У ході серії випробувань інженери підтвердили, що PlasticARM здатний самостійно запускати програми зі своєї внутрішньої пам'яті. Майбутні версії такої мікросхеми можуть бути масштабовані до 100 тисяч логічних вентилів.

До теми Інженери створили волокна штучної павутини, які міцніші від сталі та кевлару

Розробники також відзначили, що нова мікросхема за потужністю обчислень помітно поступається класичним процесорам з кремнію, але цей недолік компенсується нестандартними сценаріями застосування.

Через низьку вартість пластикові чіпи можуть бути використані для виготовлення одноразових продуктів – наприклад, для розумних пляшок з напоями з вбудованим чіпом, який буде аналізувати свіжість вмісту. І таких варіантів застосування пластикових чіпів в торговому обороті і виробництві продуктів можуть бути тисячі.