Особливістю застосованої архітектури у тому, що з її допомогою можна створювати високопродуктивні світлодіоди – ергономічні, з високою яскравістю і тривалістю роботи – для освітлювальних приладів, дисплеїв телевізорів, комп'ютерів, планшетів, смартфонів та інших електронних пристроїв.
Цікаво Вчені розробили напівпровідник товщиною в один атом з рекордною енергоефективністю
Світлодіоди – це напівпровідникові прилади, що створюють оптичне випромінювання при пропущенні через них електричного струму. Перовськітні світлодіоди (PeLED) – багатообіцяючі пристрої для застосування в приладах освітлення та дисплеях наступного покоління. Їх перспективні характеристики – технологічність і економічність виробництва, високий квантовий вихід фотолюмінесценції і особлива яскравість, екологічність.
Водночас широке практичне застосування перовськітних світлодіодів затримується проблемою недостатньо тривалої стабільності. Через підвищення температури, викликаного джоулевим нагріванням, та інших причин період безперервної продуктивної роботи PeLED обмежується годинами і навіть хвилинами.
Нові перовськітні світлодіоди все змінюють
Вчені з Китаю розробили архітектуру перовськітних світлодіодів з червоним випромінюванням та експериментально встановили, що пікова квантова ефективність (співвідношення вкладеної та виведеної енергії) світлодіодів з новою архітектурою – 21,2 відсотка – вище, ніж у світлодіода з плоскою поверхнею. При однаковій напрузі струму модифікований світлодіод світить майже в 2,5 рази яскравіше, а тривалість періоду його продуктивної роботи в 1,75 рази більша.