Обидві моделі Pro, представлені у вівторок на щорічному осінньому заході Apple, оснащені матрицями з трьома об'єктивами. Але цього року з'явилося кілька деталей, які заслуговують на увагу в iPhone 15 Pro Max.
Дивіться також Apple піднімає планку: iPhone 15 Pro та 15 Pro Max представлено офіційно
Що нового
Вперше iPhone 15 Pro Max має "5X" оптичний зум з еквівалентом фокусної відстані 120 міліметрів. Це значно більше, ніж 3-кратна 77-міліметрова фокусна відстань, яку ви знайдете в стандартному iPhone 15 Pro (а також в обох минулорічних телефонах 14 Pro). Вона має на 25% більший сенсор, ніж 3-кратна камера в 14 Pro Max, при цьому зберігаючи діафрагму f/2.8, яка, за словами Apple, є найбільшою серед усіх смартфонів у цьому оптичному діапазоні.
Зазвичай довші телеоб'єктиви буквально довші у фізичному просторі. Щоб обійти цю проблему, Apple використовує так звану "тетрапризму". Світлові промені відбиваються чотири рази через скло, що дозволяє світлу подорожувати довше, не потребуючи фізично більшої конструкції.
На борту також є більш досконала система стабілізації зображення, яка необхідна при зйомці на довгих фокусних відстанях. Звучить як вражаюче оновлення для тих, хто купує iPhone 15 Pro Max – якщо ви завзятий фотограф на смартфоні, ці зміни самі по собі можуть зробити Max вартим покупки, а не дешевшу модель.
Інші оновлення
В обох iPhone Pro-рівня з'являється низка інших оновлень.
"Основна" камера знову має роздільну здатність 48 мегапікселів, але прогрес у використанні цієї роздільної здатності дозволить вам знімати цим основним об'єктивом на вибір з трьох ефективних фокусних відстаней: 24 мм, 28 мм і 35 мм. Ви можете вибрати бажане налаштування і встановити його за замовчуванням. Зазвичай ви не будете виводити фотографії з повною роздільною здатністю 48 мегапікселів – Apple об'єднує пікселі для покращення якості зйомки в умовах недостатнього освітлення, і за замовчуванням виводитиметься 24 мегапікселі. Але якщо ви хочете використовувати повну роздільну здатність, ви можете знімати у 48-мегапіксельному форматі ProRAW або у форматі HEIF, щоб отримати менший файл, яким легше ділитися.
Як і в минулорічних камерах, основна камера також може використовувати центр 48-мегапіксельного датчика для створення ефективних фотографій з 2-кратним зумом при роздільній здатності 12 мегапікселів. iPhone 15 Pro зберіг 3-кратний оптичний об'єктив.
Алгоритми
Звісно, в системі обробки фотографій iPhone, яку Apple називає Photonic Engine, є вдосконалення програмного забезпечення.
Сюди входять:
- Краща робота в умовах низької освітленості.
- Покращений HDR.
- Безперервний зум під час зйомки портретів.
- Можливість регулювати портретний фокус після зйомки.
- Покращений динамічний діапазон та багато іншого.
Але одна з них, яка буде одразу помітна, — це те, що iPhone автоматично переходить у портретний режим, коли фокусується на людині або домашній тварині, позбавляючи вас необхідності приймати рішення про його активацію.
Просторове відео
Хоча більшість удосконалень камери цього року були зосереджені на фотографіях, є велика зміна у відео, безпосередньо пов'язана з майбутнім пристроєм Apple. Пізніше цього року лінійка iPhone 15 Pro зможе знімати просторове відео, яке можна буде переглядати на майбутній гарнітурі Vision Pro.
Це фактично 3D-відео, зняте одночасно за допомогою датчиків надширококутної та основної камер. Очевидно, що дуже мало хто мав можливість побачити, як це працює, але це розумний спосіб для Apple заохотити людей знімати відео, які, ймовірно, будуть виглядати неймовірно на Vision Pro.