Перехід у хмару – запорука успішності та ефективності бізнесу
Хмари, навіщо вони? Таке запитання могло постати раніше, але минулий рік був особливим для багатьох компаній, і деякі з них відчули нагальну потребу в нових рішеннях. Компаніям довелося адаптуватися до умов віддаленої роботи, коли комунікація з колегами, клієнтами та партнерами різко змінилася. І хай зустрічей віч-на віч не стало, а бізнес-спілкування відбувалося лише дистанційно, потреба у впровадженні нових проєктів нікуди не поділася та навіть стала гострішою. У цій незвичній ситуації багатьом компаніям стали в нагоді хмарні рішення, які допомогли їм швидко призвичаїтися до нових умов і налагодити бізнес.
І це не дивно. Саме хмарні сервіси дають змогу будувати бізнес, додаючи їм гнучкості та масштабованості. Користуючись хмарами, можна без зволікань організувати умови для віддаленої роботи, прискорити комунікацію й процеси, швидко запровадити нові проєкти та гарантувати безпеку даних. Переваги хмарної інфраструктури помітні з першого погляду. І що більше дізнаєшся про неї, то більше корисного для будь-якого бізнесу можна в ній знайти. Завдяки хмарі можна вирішувати різноманітні завдання:
- орендувати віртуальні сервери (у хмарі можна розміщувати сайти, онлайн-магазини, CRM-системи);
- оперативно запускати проєкти, додатки, програми та розвивати онлайн-продажі;
- прискорювати створення й впровадження нових послуг у компанії; налаштовувати віддалену роботу та віртуальні робочі місця;
- створювати безпечні умови для зберігання інформації та запобігати втраті даних;
- резервувати та відновлювати дані тощо.
"Карантинний" рік переконливо продемонстрував важливість переходу в хмару, зручність і легкість цього процесу та навіть його фінансову доцільність порівняно зі звичними процесами. Наприклад, для реалізації майже будь-якого бізнес-завдання чи ІТ-проєкту необхідно робити значні інвестиції та витрачати ресурси: купувати серверне обладнання та дбати про його доставку, розміщення, налаштування й підтримку. Але часом бізнесу простіше перейти в хмару, де всі потрібні процеси оптимізовані для зручності та економії.
Будь-який В2В-клієнт завжди орієнтується на користь та прибуток для бізнесу, коли планує впроваджувати щось нове. Чи принесе це зростання виручки, чи покращить це операційну ефективність – поширені запитання, що не дають спокою. І тут стають при нагоді хмарні сервіси, які дозволяють бізнесам позбутися зайвого "заліза" та оптимізувати IT-інфраструктуру. Вони допомагають створити гнучкіші процеси, безпечніше зберігати та обробляти дані й навіть заощаджувати: їм не потрібно купувати та обслуговувати обладнання, воно ж бо знаходиться в хмарі. Навіть сплачувати за хмарні сервіси можна лише тоді, коли вони потрібні. Ба більше, експертну та технічну підтримку надає Київстар: вам завжди є до кого звернутися по допомогу,
– розповідає Костянтин Вечір,
директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар.
Відтак, для стабільного розвитку сучасному бізнесу варто йти в ногу з трендами та впроваджувати сучасні технології, і з-поміж них — хмарні рішення. Сьогодні у світі існує багато хмарних платформ і провайдерів, і це дещо ускладнює процес вибору. Утім, серед цього розмаїття Microsoft вирізняється чималим досвідом на ринку цифрових технологій і, зокрема, на ринку хмарних платформ, створивши власну платформу для ефективної роботи в хмарі.
Досвід та експертиза технологічного гіганта збагачується можливостями компанії Київстар, стратегічного партнера Microsoft та лідера на ринку мобільного зв’язку та фіксованого інтернету. Київстар пропонує своїм клієнтам доступ до хмарної платформи Azure та допомагає бізнесу не лише перейти в хмару, а й отримати власні канали інтернету, беручи на себе всі турботи про їхнє налаштування.
Що стоїть за платформою Azure від Microsoft
Клієнти компанії можуть надійно зберігати та обробляти свої дані звідусіль, використовуючи платформу Azure, яка постійно удосконалюється. Компанія Microsoft не зупиняється й наполегливо працює над розвитком технологій і робить їх ще безпечнішими й ефективнішими.
Робота Microsoft Azure з Київстар на реальних прикладах
Найцінніший ресурс компанії, що це? У багатьох випадках це інформація. Її необхідно копіювати та зберігати в надійному хмарному сховищі, аби запобігти ризикам втрат баз даних клієнтів та інших важливих даних. На жаль, втрата даних трапляється як з пересічними користувачами, так і з великими компаніями, викликаючи колосальні збитки. Впоратись з цією проблемою допомагають сервіси, які доступні користувачам глобальної платформи Azure.
- Резервне копіювання
Сервіси Azure Backup та Archive Storage суттєво спрощують резервне копіювання й архівацію даних завдяки застосуванню гібридних рішень для зберігання та рішень для резервного копіювання. Використовуючи ці послуги, можна швидко відновлювати дані й додатки з хмари. Такий підхід збільшує продуктивність організації, оскільки не доводиться витрачати додатковий час та гроші на обслуговування програмного забезпечення й інфраструктури локального сховища для резервного копіювання.
- Система зберігання даних (Azure storage) пропонує довговічне сховище для блоків, файлів та інших видів нерегулярних даних.
- Аварійне відновлення: Azure Site Recovery (DRaaS) – це засіб для аварійного відновлення як послуга, яка забезпечить безперервність роботи компанії навіть під час великих збоїв, зберігаючи працездатність бізнес-додатків і робочих навантажень. Site Recovery розподіляє робочі навантаження, що виконуються на фізичних і віртуальних машинах, з основного сайту в додаткове розташування. Якщо на основному сайті стався збій, можна отримати доступ до вторинного розташування й відкрити всі потрібні додатки. Після того, як основне розташування знову стане доступним, буде змога відновити початковий стан системи.
Що можна зробити з Azure Site Recovery:
- Site Recovery інтегрується з іншими технологіями BCDR. Наприклад, можна використати технологію для захисту серверної частини SQL Server корпоративних робочих навантажень із вбудованою підтримкою для SQL Server AlwaysOn для управління відпрацювання відмови груп доступності.
- Реплікація локальних віртуальних машин і фізичних серверів в Azure або додатковий локальний центр обробки даних. Це дозволить скоротити витрати і відмовитися від неякісного обслуговування додаткового центру обробки даних.
- Site Recovery управляє реплікацією, не заважаючи передачі цих застосувань. Дані зберігаються у надійному сховищі Azure. При відпрацюванні відмови віртуальні машини Azure створюються на основі зарезервованих даних.
Розробка, тестування та запуск додатків і програм для бізнесу
Запорукою успішного розвитку бізнесу є швидке залучення ІТ-ресурсів. Власне, Київстар та Microsoft Azure допомагають, у першу чергу, вирішити проблему високих витрат на ІТ:
- зменшують вартість обслуговування завдяки наявній інфраструктурі;
- оптимізують витрати на конкретні ІТ-проєкти.
Також вони є помічними, коли потрібно збільшити працездатність, зменшуючи кількість збоїв у поточній інфраструктурі та відмов обладнання чи зводячи їх нанівець.
І нарешті, допомога в масштабуванні. Бізнес, що розвивається, зазвичай відкриває нові філії, офіси, магазини й потребує безпечного мобільного доступу до корпоративних ресурсів. Віртуальні машини Microsoft Azure дають усьому цьому раду.
Наприклад, з ними можна отримати необхідний ІТ-ресурс у короткий термін. Легко масштабована платформа надасть вам ресурси тоді, коли вони потрібні. Ваші ідеї для покращення бізнесу або для розробки нових продуктів можна буде протестувати за допомогою Azure та зрозуміти, чи варто працювати в цьому напрямку. І все це зроблять віртуальні машини, щоб ви не розгортали новий сервер, не робили додаткових налаштувань, одне слово, економили.
І не забудьмо про контейнери Container Instances та Kubernetes Service, з якими можна суттєво спростити роботу та управління додатками, запуск, оновлення та прискорення процесів.
Актуальна потреба – налаштування віддалених робочих місць
Дистанційна робота — це тягар чи можливість? 2020 рік практично не залишив вибору й змусив компанії перейти на віддалений режим роботи. Навіть технологічні гіганти змінили звичний стиль роботи всередині компанії й дозволили роботу поза офісами. Але це збільшило ризики: втрата інформації або її передача стороннім особам могли завдати великої шкоди. Саме тому під час організації віддаленої роботи на перший план вийшли безпекові питання.
Завдяки хмарному сервісу Azure є змога мінімізувати втрату інформації та повністю контролювати доступ співробітників до неї. У сучасних умовах, коли частина співробітників працюють дистанційно, для швидкої організації гнучкого та мобільного офісу та для збільшення потужностей робочих систем доцільно застосовувати віддалене робоче місце Windows Virtual Desktop.
Завдяки Windows Virtual Desktop користувачі отримують доступ до віртуального комп’ютера з усіма існуючими ліцензіями Microsoft Office 365. Це дає змогу зекономити на обслуговуванні інфраструктури та ІТ-операціях, перемістивши всі середовища VDI у керовану службу в хмарі.
За допомогою Windows Virtual Desktop співробітники можуть мати такі самі можливості, які доступні їм на локальному робочому місці: управління повідомленнями за допомогою Outlook, обмін файлами через OneDrive, спільна робота з колегами в Microsoft Teams.
Особливості Microsoft Azure з Київстар
Microsoft Azure нині доступний в Україні? Так, цей перший в Україні гібридний продукт із доступом до хмарних потужностей Microsoft Azure пропонує Київстар. Саме завдяки Azure Stack з Київстар компанії отримують можливість обробляти та зберігати свої дані на території України, використовуючи разом з тим увесь функціонал продуктів глобальної мережі Microsoft Azure.
Сервіси, доступні бізнесу в Azure Stack, є такими самими, як і сервіси глобальної платформи Azure. Платформа Azure Stack з Київстар вирішує цілу низку завдань:
- гарантує високошвидкісне з'єднання з глобальною системою;
- надає можливість створення безпечного каналу передавання даних;
- забезпечує доступ до функціоналу хмари, а сервіси підприємства не перетинають кордонів країни;
- пропонує просте і зручне управління витратами, що іноді принципово для великих компаній, яким дуже не просто оформляти ділові відносини з офісом Microsoft в іншій країні.
Сценарії використання Azure Stack з Київстар можна знайти в різноманітних галузях:
- Фінансовий сектор: аналітика дебіторів, фінансове моделювання, управління ризиками, відслідковування фроду.
- Медицина та страхування життя: надійне збереження даних пацієнтів, аналітика та обробка даних з медичного обладнання, обробка даних у медико-наукових дослідженнях.
- Торгівля: оптимізація асортименту, інвентаризаційні процеси, проєктна логістика (3PL), обробка даних продажу, і все це не тільки в роздрібних мережах.
- Енергетика та природні ресурси: цифрова трансформація галузевих процесів, промисловий інтернет речей, обробка великих масивів промислових даних.
- Виробництво: підвищення продуктивності виробничих процесів, безпека на виробництві, контроль якості товарів.
- Державний сектор: технологічні ресурси для Смарт Сіті, побудови міської інфраструктури, цифрова трансформація безпеки в державі, технологічні ресурси для інших трансформаційних процесів та ініціатив у державному секторі.
Гібридна версія Azure Stack дозволяє використовувати деякі продукти локально, ізольовано від глобальної системи. Київстар надає професійну технічну підтримку 24/7, а тарифікація послуг є максимально зрозумілою та прозорою. Обладнання та ресурси знаходяться на майданчику оператора й не потребують технічного супроводу клієнта. Хмарний сервіс дає змогу використовувати тільки ті ресурси, які необхідні прямо зараз, а в разі потреби – швидко їх збільшити.
Годі й казати, що таких комплексних рішень як Azure Stack з Київстар, які побудовані на платформі світового лідера хмарних сервісів й адаптовані під український ринок, більше немає. Його пропонує лише Київстар.