Що відомо про дослідження

Цікаво: Скільки DDoS-атак відбувається за хвилину: нове дослідження

В результаті експерименту, проведеного дослідниками з Північно-Східного університету Бостона та Імперського коледжу Лондона, з'ясувалося, що ґаджети здатні активувати систему голосового розпізнавання навіть без спеціальних команд з боку користувача, йдеться на офіційному сайті дослідницької групи.

Зокрема, пристрої "прокидалися" від сторонніх діалогів з фільмів. В ході тестування в приміщенні відтворювалися різні фільми і серіали, щоб визначити, які слова, що не належать до кодових, можуть запустити механізм розпізнавання і запису мови.

Моделі, які брали участь в експериментах

  • Google Home Mini першого покоління (кодові слова: OK / Hey / Hi, Google)
  • Apple HomePod першого покоління (кодове слово: Hey, Siri)
  • Harman Kardon Invoke під управлінням помічника Microsoft (кодове слово: Cortana)
  • Amazon Echo Dot другого покоління (кодові слова: Alexa, Amazon, Echo, Computer)
  • Amazon Echo Dot третього покоління (кодові слова: Alexa, Amazon, Echo, Computer)

Результати

Дослідження показало, що ненавмисна активація смарт-колонок відбувалася до 19 разів на день, причому найбільш "уважними" виявилися Apple HomePod і Harman Kardon Invoke. Найчастіше пристрої спрацьовували на серіалах "Дівчата Гілмор" та "Офіс" – імовірно через велику кількость діалогів.

У низці випадків активувати розумний пристрій могли і зовсім випадкові слова. Наприклад, Amazon Echo Dot починала прослуховування, навіть коли чула фразу "Kevin's car" замість "Alexa".

Інші важливі дослідження групи

Раніше Північно-Східний університет та Імперський коледж уже проводили спільне дослідження, згідно з результатами якого, багато розумних пристроїв не тільки активно записують фрази користувачів, а й передають їх третім особам, включаючи маркетингові компанії.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно