Людська шкіра являє собою складний механізм раннього оповіщення про ті чи інші зміни навколишнього середовища. Вона забезпечена величезною кількістю нервів, які відправляють сигнал в мозок в разі раптового болю. Це допомагає відчувати перепади температур, гострі і будь-які інші предмети. Сучасні електронні технології не здатні імітувати настільки широкий спектр відчуттів. Прорив в цьому напрямку зробила команда австралійських фахівців з університету RMIT, які розробили чутливу до болю штучну шкіру, повідомляє Futurism.
Цікаво Нанороботів навчили подорожувати по тілу людини: відео
Як це працює
Прототип являє собою тонку плівку, яка вміє розрізняти зміни тиску, тепла або холоду. Після досягнення певного порогу шкіра реагує так, як це відбувається у людини. На думку дослідників, це призведе до появи інтелектуального протезування і роботів, здатних відповідним чином реагувати на зовнішні подразники. З такими протезами люди зможуть жити більш повним життям.
Штучна шкіра знає різницю між легким дотиком пальця до шпильки або випадковим уколом. Нові пристрої зможуть реагувати на реальний механічний тиск, температуру й біль, забезпечуючи правильний електронний відгук,
– зазначили дослідники.
Розробка заснована на трьох відомих технологіях: гнучкій електроніці, термореактивному покритті, яке в 1000 разів тонше ніж людська волосина й електронних елементах пам'яті, що відповідають за реакцію на подразники й імітують спосіб зберігання даних в людському мозку.