Про успішний запуск сповістила компанія ULA у своєму твітері, додатково зазначивши, що це вже 138-й успішний старт.

Не пропустіть Як у Дніпрі розробляють деталі космічних ракет – розмова з директором Firefly Aerospace Україна

Що відомо про супутник AEHF

AEHF-6 – захищений комунікаційний ретранслятор для забезпечення найвищого рівня захисту інформації. Супутникова платформа A2100 компанії Lockheed Martin дає вищому керівництву США лінію зв'язку з військовими силами на будь-яких рівнях конфліктів, включаючи ядерну війну.

Система забезпечена шифруванням, низькою ймовірністю перехоплення і виявлення, стійкістю глушників і можливістю обходити електромагнітну інтерференцію, викликану ядерною зброєю, для розподілу зв'язку, передачі відео в прямому ефірі, карт і даних про цілі.

Ракети Atlas V успішно запустили перші п'ять супутників AEHF в 2010, 2012, 2013, 2018 і 2019 роках, створивши нове угруповання супутників на геостаціонарній орбіті на висоті 35 800 кілометрів для збільшення і подальшої заміни угруповання MILSTAR. Один супутник AEHF має пропускну місткість більшу, ніж все сузір'я MILSTAR, куди входять п'ять супутників.

Відео запуску Atlas V:

Що відомо про ракету Atlas V

Ракета Atlas V 551 є найпотужнішою серед інших модифікацій Atlas V. Протягом більш ніж 10-и років служби ця ракета запустила багато новаторських місій для США – від критично важливою угруповання MUOS до історичних місій, таких як "Нові Горизонти" (перший політ до Плутона) та "Юнона" ( місія на орбіті Юпітера).

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно