Чому нафта відіграє важливу роль у світі

Річ у тому, що саме від цін на нафту залежить, якою буде вартість пального на заправках, що буде з інфляцією та цінами навіть у звичайних магазинах з продуктами та одягом чи сектором послуг, курсом валют тощо.

Читайте також Економічні дані з Китаю вдарили по очікуваннях щодо попиту: як це вплинуло на вартість нафти

Зокрема, нафта – це надважлива сировина для палива, яке використовують у всьому світі. Як-от, ⅔ споживання нафти на глобальному рівні припадає на покриття транспортних потреб. Йдеться про пальне для автомобілів, літаків та кораблів. Тобто функціонування всього світу буквально залежить від нафти, а його економічна стабільність від цін на неї.

Дуже чітко можна простежити коливання цін на нафту в Україні, яка зараз сильно залежить саме від імпорту сировини (ми втратили усі власні нафтопереробні потужності). У результаті цінові стрибки на ринку нафти дуже відчувають українські споживачі.

​​

Зростання цін на нафту призводить до подорожчання палива / Фото надано TFC Group.

Для розуміння, з початку року ціни на нафту відчутно зросли. Це можна з легкістю простежити завдяки динаміці еталонних брендів нафти:

  • Сировина Brent подорожчала з січня майже на 11%;

  • Тоді як американська нафта WTI додала в ціні 13,87%.

До теми Що відбувається з нафтою після злету до пікового рівня з початку квітня

Саме таку динаміку можна було помітити на українських АЗС (але варто додати, що це далеко не єдиний фактор впливу, хоч і важливий). За аналогічний період ціни на пальне в Україні теж відчутно зросли. У перших числах січня поточного року бензин А-95 коштував 51,44 гривні за літр, а дизель – 51,44 гривні за літр, бензин А-92 – 48,27 гривні за літр. Станом на 18 червня 2024 року вартість вищезгаданих видів пального зросла до 53,48 гривні за літр, 52,60 гривні за літр та 53,57 гривні за літр відповідно.

Що буде з цінами на пальне в Україні далі

Далі – більше! Прогнозують, що з цього липня цінники на АЗС можуть знову зрости. Усе буде залежати від того, чи прийме Верховна Рада урядовий законопроєкт про збільшення акцизних податків на нафтопродукти.

Експерти зазначають, що вартість бензину та дизелю зросте не дуже помітно. Новий рівень акцизів не є критичним і йдеться про подорожчання бензину на 1,50 гривні, а дизелю на 1,82 – 1,85 гривні. Тобто очікується зростання ціни бензину, він може досягти 8 – 9 гривень за літр, а дизеля – 5 – 6 гривень за літр. Проте це не буде одномоментне зростання.

Зараз в умовах відключення електропостачання паливо потребують не тільки критичні інфраструктури і підприємства, також збільшується використання дизельних генераторів, що підвищує попит на пальне.

Тож попит на паливо дуже високий, що дає ринку змогу розвиватись у цьому напрямку. Сьогодні на ринку вже є компанії які імпортують паливо до України та закривають потреби таких типів підприємств, як сільськогосподарські, транспортні, та логістичні підприємства, наприклад TFC Group, яка постачає оптом паливо до України з Європи.

Укладений контракт з Європейським нафтовим концерном ORLEN відкрив нові можливості для процвітання українського бізнесу. Окрім того, ми працюємо без посередників, маємо автопарк та нафтобазу. Завдяки цьому наші партнери сьогодні мають можливість отримувати пальне за розумною ціною,
– відмітив СЕО групи компаній TFC Group Сергій Гавдіс.

Ринок пального в Україні / Фото надано TFC Group

Як перетворити пальне на дохід

Створення власного капіталу – це один зі способів забезпечити собі фінансову стабільність та незалежність. У сучасному світі існують різні варіанти, на які можна звернути увагу: інвестиції, нерухомість, дорогоцінні метали, криптовалюти тощо.

Проте є ще один варіант – це пальне, яке не надто популярне в Україні. Адже більшість людей звикли сприймати паливо як ресурс, який досить дорого обходиться. Тим паче якщо враховувати поточну ситуацію в Україні, де існують проблеми зі світлом, оскільки енергетична інфраструктура – це одна із головних цілей росіян, а також залежність від імпорту сировини.

Згадаємо, що українські бізнеси масово використовують генератори на пальному, аби продовжувати працювати. Також є чимало індивідуальних споживачів, які так рятуються від відключень світла. Це важливий фактор, який підтримує як попит, так і ціни.

Ще один аспект, який варто враховувати, – сезонність у бізнесі. Ось станом на кінець червня в українському агросекторі починається так званий гарячий сезон. Оскільки уже зараз фермерські господарства працюють над доглядом за посівами, проводять підготовку до збору врожаю (цей етап почнеться ближче до середини літа, а на Півдні України уже почали збирати врожай деяких культур). Восени також буде не менш жвавий сезон, адже крім збору врожаю триватиме підготовка й до наступних етапів.

Враховуючи ці фактори, стає очевидно, що паливо реально перетворити на додатковий дохід. На прикладі TFC Group можемо розглянути, як це працює.

Паливо реально перетворити на додатковий дохід / Фото надано TFC Group

TFC Group – це ліцензована група компаній, яка успішно працює на ринку пального України. Вона спеціалізується на імпорті та гуртовій торгівлі пальним та залучає інвестиції від населення – це концепція, від якої виграють обидві сторони:

  • TFC Group вкладає гроші в оптові поставки палива;

  • тоді як інвестор отримує відсоток від своїх вкладень.

TFC Group має у розпорядженні базу для зберігання пального на 1,2 мільйона літрів та автомобільні бензовози. Ці ресурси сприяють безперервній роботі бізнесу. Головна місія компанії складається з таких цілей:

  • стабільний бізнес;

  • відновлення економіки України;

  • сплата податків;

  • надійне та тривале партнерство з клієнтами на основі взаємного розвитку та вигоди.

Основними клієнтами компанії є підприємства з різних секторів. Зокрема сільськогосподарські підприємства, аграрні фірми, фермерські господарства, автобази, автобусні парки, заправки, будівельні компанії, виробничі підприємства тощо.

Протягом багатьох років ми обслуговуємо як потужні компанії, так і відносно невеликий бізнес, повністю забезпечуючи потреби підприємств у пальному. Наші основні клієнти в Україні – сільськогосподарські, транспортні, та логістичні підприємства. Плідна багаторічна співпраця дала нам змогу рухатись вперед до успіху поруч із надійними партнерами-інвесторами, які вже встигли стати добрими друзями,
– розповів Сергій Гавдіс.

Основними клієнтами компанії є підприємства з різних секторів / Фото надано TFC Group

Далі розглянемо, як працює така інвестиційна модель.

Як почати інвестувати у пальне

  • TFC Group пропонує інвесторам доєднатися до успішного бізнесу, вклавши гроші згідно письмово укладеним договорам. Компанія робить ставку на європейські стандарти ведення бізнесу.

  • Зокрема, згідно з нормами Цивільного та Господарського Кодексів України, інвестиції реально використовувати виключно для статутної діяльності. Це збільшення обігових коштів у бізнесі. Тобто гроші інвесторів будуть працювати на законних засадах в гуртовій торгівлі пальним. Клієнт може подати запит і отримати від компанії документи, які підтверджують її операції.

Почати інвестувати у пальне – не складно / Фото надано TFC Group

TFC Group співпрацює з клієнтами виключно за письмово укладеними договорами. Таким чином, це гарантує виплати відсотків за графіком, який собі обере Інвестор: щотижня чи щомісяця, а також регламентує порядок повернення основної суми через рік. Також існує можливість повернути вкладені кошти достроково, якщо буде така потреба. Проте це можна буде зробити не раніше, ніж через 90 днів після першого вкладу. Інвестори також можуть відстежувати результативність "роботи вкладених коштів".

Як зазначають у компанії, інвестиції приносять стабільний дохід від 4,4% на місяць. Мінімальна інвестиція — це 50 тисяч гривень. Цю суму можна збільшувати, якщо людина матиме таке бажання.

Ще одна критично важлива деталь інвестиційної моделі TFC Group – це те, що гроші інвесторів забезпечені обсягами пального, які зберігаються на базі компанії. Як помітно, попит на пальне на ринку дуже високий, а це сприяє тому, що компанія буде здатна фактично будь-якої миті продати пальне для повернення коштів інвесторів.