"Внесення депутатською фракцією, або депутатами відповідних пропозицій - звичайно ж вони будуть, як були за всіма документами, як у тому числі і тих, які вносив Президент. І вони буду спрямовані на поліпшення документа, якщо таке буде потрібно", - обіцяє лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
В опозиції певні, якщо більшості візьметься за зміни до документа, то не на вдосконалення кримінально-процесуального кодексу. Мовляв, під приводом покращення КПК адміністрація Президента разом з Партією регіонів можуть ще більш нашкодити Юлії Тимошенко.
"Ми у справі Тимошенко зможемо не мати жодного захисника. Тоді ними зможуть виступати адвокати, що затверджені у відповідному реєстрі, тобто ні народні депутати, ні сім'я не зможуть виступати у ролі захисника і таких норм є порядку 10-ти, які під егідою, ніби упорядкування лібералізації, закладаються речі під конкретні персональні судові процеси", - вважає віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко.
Втім, деякі вітчизняні експерти певні: ухвалення нового КПК дозволить гуманізувати вітчизняне правосуддя. СІЗО значно спорожніють, переконані правознавці.
"Цей проект КПК, якраз ті ідеї національні ідеї комісією по утвердженню демократії, яка б була створена Президентом Ющенком, ті ідеї сьогодні реалізовані великою мірою в проекті КПК", - переконує правознавець Олександр Костенко.
Нагадаємо, Віктор Янукович вніс проект КПК до парламенту як першочерговий декілька тижнів тому. В Адміністрації Президента заявляють: при розробці кодексу враховано 98% зауважень європейських експертів.