Про це йдеться у заяві відомства.
Читайте також: Косово створить свою армію: які кроки у відповідь обіцяє Сербія
Так, у російському відомстві вважають, що збільшення сил Косова вдвічі є загрозливим.
Цей крок став грубим порушенням резолюції Ради Безпеки ООН 1244, спрямованим на серйозне загострення обстановки на Балканах, що загрожує рецидивом збройного конфлікту в регіоні,
– йдеться у заяві.
Там також переконані, що "окремі країни НАТО" вже займаються підготовкою косовських військових та постачають косоварам зброю і техніку.
"З усією очевидністю Косово все більше стає осередком нестабільності, джерелом конфліктного потенціалу в регіоні. Посередницька роль Євросоюзу в діалозі між Белградом і Приштиною провалилася", – заявили в МЗС РФ.
У російському відомстві закликали всі міжнародні сили, присутні у Косові, "вжити негайних вичерпних заходів для демілітаризації і розформування будь-яких збройних косово-албанських формувань".
До слова, Північноатлантичний альянс розкритикував рішення парламенту Косова про створення національної армії попри застереження з боку НАТО.
Чому конфлікт на Балканах загострився?У липні президент Сербії Александар Вучич висунув ідею розділу Косово, яка проголосила незалежність від Сербії в 2008 році. Сценарій, що обговорюється найчастіше, передбачає визнання півночі Косово частиною Сербії. Ще одна можливість полягає в тому, що до Косова може приєднатися в основному албанська етнічна частина Південної Сербії.
На початку серпня Сербія і Косово звинуватили одне одного в зазіханнях на північні регіони. У Белграді застерігали, що сили безпеки Косова за підтримки США планують таємне вторгнення на непідконтрольну їм північ Косова, де проживає значна частина сербів. У Пріштині ж мають інформацію, що Сербія планує в односторонньому порядку проголосити сербську автономію на півночі Косова.
- 14 груд 2018Парламент Косова проголосував за створення армії