Про це повідомляє ТАСС.

Читайте також: Голова МЗС Канади російською мовою висловила претензії Лаврову щодо агресії на Азові

Так, Лавров стверджує, що до засідання ОБСЄ РФ підготувала «чотири проекти рішень з дуже важливих сюжетів». За словами російського міністра, вони стосуються боротьби з тероризмом, проблеми наркотиків, захисту мовних і освітніх прав нацменшин та вільного доступу до інформації для медійних структур.

На жаль, жодне з цих рішень не було ухвалене, хоча їхня актуальність ні у кого не викликає сумнівів. Не отримали підтримки наші ініціативи винятково тому, що їх запропонувала Російська Федерація,
– поскаржився він.

Водночас, за його словами, більшість країн-членів ОБСЄ нібито вважають санкції проти Росії "контрпродуктивними".

"І наші італійські колеги, і багато, якщо не більшість, країн-учасниць ОБСЄ в бесідах підкреслюють контрпродуктивність санкцій і згубність санкцій для всіх, причому, включно з тими, хто ці санкції вводить", – заявив Лавров.

До слова, МЗС України закликає Захід не обмежуватись лише заявами через агресію Росії на Азові. Він повнен дати швидку і потужну відповідь, бо дії Кремля загрожують усій Європі.

Що відомо про напад Росії на українські кораблі у Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці російський прикордонний корабель протаранив рейдовий буксир українських військових, коли 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі, і здійснювали це планово та відповідно до міжнародних норм.

У Росії ж заявили, що нібито українські військові кораблі неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили прямування до Керченської протоки.

Українські кораблі продовжили пливти до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого зазнали поранень 6 українських військових моряків. Росія також захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.

Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.