Про це він заявив перед зустріччю у брюссельській штаб-квартирі голів зовнішньополітичних відомств держав альянсу, передає "Радіо Свобода".
Читайте також: Скільки українців підтримують вступ до НАТО: результати соціологічного дослідження
Україні самій вирішувати, чи ставати їй знову країною-претендентом і чи подавати їй заявку на приєднання до НАТО. Також їй вирішувати, чи проводити з цього приводу референдум, або ж визначатися якимось іншим шляхом. Це національне рішення України,
– заявив голова Північноатлантичного альянсу.
За словами Столтенберга, чи приймати у свій склад нових членів, вирішують не тільки країни-претенденти на вступ, але і 29 держав-союзників. Він додав, що це рішення приймається консенсусом, а факт нинішнього приєднання Чорногорії свідчить про те, що двері організації лишаються відкритими.
"Важливо те, що Україна зараз зосереджена на реформах. І незалежно від питання членства, реформи українських оборонних і установ, модернізація Збройних сил, всі її практичне співробітництво з НАТО та державами-союзницями важливі. Це зміцнить Україну, зробить її більш витривалою, а це в свою чергу буде значним досягненням і в сенсі членства", – підкреслив генсек.
Нагадаємо, 1 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом на українців очікують референдуми щодо вступів у НАТО та Євросоюз. Крім того, глава держави є упевненим у їхніх позитивних результатах.